Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fúrt kút és wc öblítés?

Fúrt kút és wc öblítés?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy vennék egy szép tanyát lakóháznak. Van is néhány újépítésű a közelben, de mindenhol fúrt kutas a vízellátás. Ez önmagában nem is baj, de gondolom a csatorna sincs odáig elvezetve, ha a víz sem. Hogyan működik egy ilyen helyen a wc öblítése? Hova kerül az ürülék? Hogyan kell vele bánni, milyen teendők vannak (pl. szitvattyúzás?) és kb. milyen időközönsként (egy átlag személyre). Nem nagyon értek hozzá, most próbálom kitisztítani a képet a fejemben.
2020. ápr. 3. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Emésztőgödör.

Hogy milyen gyakran kell szippantani, az értelemszerűen a méretétől és a használat intenzitásától függ, nincs rá általános válasz.

2020. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy ilyen emésztőgödör mekkora szokott lenni? Biztos van valami általánosítás, hogy egy átlag ember, átlag emésztéssel mennyi idő aaltt telíti meg. Ha megtelt, hogyan kell tisztíttatni? Hogyan működik ez az egész, milyen szükséges intézkedések, költségek vannak? Valaki tudna kicsit bővebben írni erről? Nem jön büdös szag fel az ilyen wc-kből?
2020. ápr. 3. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költöztünk be és az emésztő helyett ráköttettük a csatornára.

Ez ilyen kicsit kevesebb mint 1m * 1m alapterületű, jó mély gödör.

Ha megtelt, kell hívni olyan vállalkozót aki szippant, és megcsinálja.

Azt nem tudom, mennyi idő mire megtelik, de éves nagyságrend, nem kell túl gyakran.

Az árról ennyit találtam: "Tőlünk 1365 Ft/m³ áron viszik. (1360 Ft/m³ a szippantás, szállítás, és 5 Ft/m³ a környezetterhelési díj. Ezek az árak már tartalmazzák a 27%-os ÁFA-t, tehát ténylegesen ennyit kell fizetnünk.)", ez gondolom környékfüggő is lehet.

A büdös szagot nem egészen értem. A wc csészéből ugyanúgy csövön távozik a cucc, ugyanúgy áll a víz a csészében, nem jön vissza semmi szag. A fürdőszobából alapvetően nem lehet megmondani, hogy csatornát vagy emésztőt használnak a háznál, semmi különbség nincs a használatban.

2020. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem te ne vegyél tanyát!

Amúgy a földműveléshez értesz? Mert embert nem fogsz kapni rá, arra számíts!

2020. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
95%
Azt is vedd figyelembe, hogy mennyire van méllyen a tanya, a talajvíz. Mert ha beázik az akna, akkor az alap vízszint akár egész magas is lehet. Nem hiába: Dombon a tanya! Nem az ürülék lesz a sok, hanem a víz! Tusolsz, fürdesz, mosol..... Itthon van 1 ásott kút, meg szoktam még mindíg lepődni, hogy tavasszal 20 centire van a víz a földtől lefele, nyáron meg vagy 4 méterre.
2020. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk az emésztő úgy van, hogy kb 2,5×3,5 és kb 1,5-2m mély. Fala és az alja betonozva van, szóval nem egy szimpla gödör. Azért nem szennyezzük a talajvizet, meg a földet sem.

Amikor meg lett a csatornázás akkor váltottunk arra, abba pedig csak az esső vizet veszetjük, hogy tisztuljon és majd lesz vele valami.

2020. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szennyvíz kezelés komoly műszaki technológia, aminek vannak kidolgozott, írásos formában is tanulmányozható megoldásai. A lényeg, hogy a talajvíz ne szennyeződjön mikrobiológiailag, ezért a legegyszerűbb a rendszeresen kiszippantott, zárt emésztőgödör alkalmazása. A kevéssé szennyezett "szürke" szennyvíz (konyhai, kézmosóból stb. eredő) elkülönülten gyűjtendő és biológiai tisztításon is átmehet, optimális esetben akvapóniás növénytermesztésben hasznosítható.
2020. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A házon kívül, közel a kapuhoz (ne kelljen messziről szippantani a szippantó kocsinak, ill. ne igen járjon az udvarodba), tehát közel a kapuhoz építesz egy betonfalú gödröt (4 oldala, alja, teteje vasbetonból, a tetején nyílással (itt dugják be a szippantó csövét), a nyílás alatt a betonfalba vashágcsóval, hogy szükség esetén be lehessen menni a gödörbe. A nyílásnak szabványmérete van. Ebbe van bevezetve a szennyvíz (esővizet ne engedj bele, mert hamar megtelik és fölöslegesen szállíttatod még ezt is!). Figyelmezettlek, hogy ne akard a kiadásaidat úgy csökkenteni, hogy a gödör alján kihagysz egy nyílást abból a célból, hogy azon keresztül majd elfolyik a felhasznált víz egy része!!!! Ez környezetszennyezés és nagy büntetéssel jár. RÁJÖNNEK a turpisságra, ne féltsd őket.

Hogy milyen mély legyen, az attól függ, hogy a gödör építésekor milyen mélyen lesz a talajvíz. Számolj egy 10 köbméteres gödörrel, aminek a teteje, de legalább a tetején levő nyílás, kb. 10 centivel a terep fölött legyen, hogy az esővíz és hólé ne csurogjon a gödörbe.

Érdeklődj a közelben lakóktól, hogy milyen mély az ő gödrük , milyen a köbtartalma és milyen gyakran kell szippantani.

2020. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Emésztőgödörbe ürül.

Az emésztőgödröt néha ellenőrizni kell, annak telítettségét. Ha úgy látod közel megtelt, akkor hívsz egy szippantós céget (majd a közeli településen valaki ad telefonszámot), kijönnek, kiszippantják, nincs semmi teendőd azon kívül, hogy kifizeted. Ha veszel egy tanyát valszeg lesz emésztőgödör, így annak építését nem hinném, hogy ki kell tárgyaljuk, nem is erre irányult a kérdésed. Ezeknek nincs egy kb. mérete sem, mindenki magának ásta meg anno, teljesen különböző méretűek, nincs rá különösebb matek sem, hogy mekkora kell 1 emberre és nem is estek nagy számolásokba, ha nagyobb ritkábban, ha kisebb sűrűbben kell szippantani, a mennyiséget fogod kifizetni. Napszámban a földeken volt rá szabvány, 1 ásónyom per kopf! :D

Bűz nem fog feljönni a WC-ből sem, mert van bűzelzárása, a víz, ami áll benne, az a bűzelzáró, így működik egy szifon is, ami a mosogatónál, mosdónál, zuhanynál, kádnál van, abban is megáll a víz és az zár. Ezért nem jön fel a szag, máskülönben feljönne a csatornából is, nem csak egy emésztőből! Ha érteni akarod, akkor menj a mosogatóhoz, nyisd ki a szekrényt ami alatta van, nézz bele, látni fogsz egy kanyarba meghajtott csövet, abban áll meg a víz, az zár.

Ha érdeklődhetek... a tanyát te hogy érted? Mert megtanultam, hogy azt többféle képen használják... úgy, ahogy pl. egy szekszárdi, hogy a hétvégi ház vagy a lakhatóvá tett présház a város mellett, külterületen? Mert ha úgy, akkor csak bátran... nem kell neked ezt értened felsőfokon, minek... veszel egy olyat, ahol van házi vízmű, így van vízellátás a házban, van emésztőgödör, ennyit kell csak tudnod, hogy azt időről-időre ellenőrizni kell, ha 3/4-éig megtelt, akkor hívod a szippantóst, ennyi.

2020. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: igen, pontosan: lakhatóvá tett présház a város mellett. :D

#4 Nem áll szándékomban földet művelni. Lakóháznak veszem, nem akarok mást csinálni rjta, mint lakni.

2020. ápr. 3. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!