Meg lehetne oldani a wc vizet az udvaron elhelyezett m3-es tartallyal?
Meg lehet. Kell egy komplett házi vízmű rendszer szivattyúval, hozzátartozó kis tartállyal ami adja majd a nyomást és ha csökken egy bizonyos érték alá attól függ mit állítasz be akkor kapcsol csak be a szivattyú és pótolja. Ezt leginkább fúrt kutaknál szokták megtenni de egy kis tartállyal amibe pl esővizet gyűjtesz azzal is kivitelezhető, de érdemes lenne én szerintem ha kút is lenne a történetben szükség esetén. Ha a kádból a vizet nem a csatornába hanem a wc tartályba engednétek ahhoz érdemes lenne egy külön tartályt mondjuk 200-400Literes hordókból kialakítani egy külön helyen és onnan szívhatná fel a wc tartályba egy másik házi vízmű rendszer egy jóval kisebb teljesítményű is elegendő lenne erre a célra. Én ezt így tudnám elképzelni nagyjából, de költségek terén már most mondom hogy ez így 200 ezer foriont felett van már. Egy normál házi vízmű ami fürdésre, kézmosásra menne csak esetleg kert locsolásra nyáron ahhoz egy komoly vízmű rendszer kell ami nem 100 ezer ft alatt van. A tartály ha adva van akkor az nulla forint, de ha wc ellátáshoz kell plusz víz arra ugye kellhet külön tartály minimum 200 literben kell gondolkodni, attól függ egy nap alatt hány litert engedtek le a kádban, és mennyit használtok el wc-zésre ha esetleg több ilyen vizetek lenne akkor az hova menjen ha megtelik a tartály stb... Arról nem is beszélve ha a vizet fel akarjátok juttatni a fürdőszobába nyilán fürdésre szánt vizet azt nem célszerű úgy beleengedni a bojlerba például mert akkor nem csak vízköves lesz hanem sáros és akkor lehet évente vagy fél évente pucolni, új tömítést venni, esetleg új fűtőbetétet stb... A másik hogy erre érdemes lenne egy jófajta szűrő és lágyító berendezést is beletenni ami közel áll már a 100 ezerhez meg persze télen fagy elleni védelmet is kialakítani ha akkor is ezt a módszert alkalmaznátok. Ezek nem filléres dolgok, hosszútávon megfog térülni de az több év lesz ugye, az idő alatt bedögölhet akár a szívattyú vagy bármi, amit ha javíttatsz is az már plusz költségekbe kerülhet, persze még így is olcsóbb lesz a víz erre a célra de hosszabb idő mire visszaköszön az ára. Nyilván főzésre meg egyéb másra kellhet a hálózati víz amit elfogyasztotok valamilyen formában, meg vészhelyzet esetén nem árt rákötni mindent hogy egyszerű szeleppel váltható legyen ha kifogy a készlet vagy behal a szivattyú és nektek víz kell. Ezeket is érdemes lenne belekalkulálni. ez már nem 200 ezer ft os költség hanem jó fél millió ft is lehet.
Én azért átgondolnám ezt az egészet na meg a tartály tárolását is megoldanám minimum egy féltető alatt, a vízmű rendszernek meg érdemes lenne vagy aknát kialakítani, vagy egy kis bódét ahol zárt helyen lenne ahol elég sok mindentől lenne védve. Ha téli használat is lenne akkor fagy elleni védelmet kitalálni magyarul fűteni ami nem olcsó, vagy arra az időre teljesen kiiktatni. Nem egyszerű project ez, én belevágnék ha lenne rá keretem és pontos elképzelésem mi hogy merre hogyan legyen stb... Kezdésnek én a wc tartályos megoldással kezdeném, tehát a fürdés utáni szennyvíz oda menjen, a fürdést egyenlőre hagynám hálózatin, ez azért olcsóbb variáció, kísérletnek jó, ezzel is azért lehet spórolni, és ha ennek a rendszernek visszaköszönt az ára és bevált, tehát nincsenek jelentős hibák stb... akkor el lehet gondolkodni azon hogy fürdésre is bevezetni ezt a megoldást, de oda már érdemes lenne szűrőkbe is beruházni ha nem akarjátok fél évente kinyírni a bojlert.
Ne haragudj,de ez már olyan kicsinyességre vall .
Jobb ha elméletben tartod meg a találmányod .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!