Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelt panelházba klíma...

Hamacsim kérdése:

Hőszigetelt panelházba klíma telepítés?

Figyelt kérdés
Kell bármi engedély klíma felszereléséhez, ha tavaly hőszigetelve lett az egész épület? Illetve az összes szomszéd vagy csak a közvetlen szomszédok engedélye szükséges a felszereléshez?

2020. márc. 18. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kell,de gyakorlatilag a kutya sem foglalkozik vele. Ha közösképviselő nem túlbuzgós okoskodó akkor nem lesz semmi gond. Ha van akkit zavarhat a fúrása,akkor szólj neki illedelmesen előre,hogy lesz 1 kis zaj.

Akkor tegyétek fel amikor lehet a házszabályban(zaj) engedélyezet ,minél hamarabb, a kondenz víz ne csöögjön a bejáratban közlekedőkre (se a párkányokra),ha fsz-i lakás akkor meg ne tudják lefejelni a kültérijét. Ennyi

2020. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselővel vedd fel a kapcsolatot.
2020. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Társasházankként változó. Nálunk a szomszédok írásos engedélye kell, de én nem kértem ki őket azóta is minden gond nélkül van klímám. Van ahol nem kell semmi és van egy társasház ahol sok nyugger lakik, akik megszavazták hogy semmilyen klímát nem lehet szerelni az épületre.
2020. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselővel tárgyald le. Van ahol a hőszigetelésre nem engedik, illetve a társas házi szabályzat szabályozza, van ahol önkormányzatilag is tiltják.
2020. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A közösképviselő szerint nem rakhatok fel a szigetelés miatt. Nyolc lakásnak van most fent azon az oldalon ahova én is szeretném, viszont elvileg csak azok rakhattak akiknek a szigetelés előtt is volt fent. Ezt viszont nem akarom elhinni, hogy törvény tiltaná a szigetelés miatt az új klímaszerelést.
2020. márc. 19. 00:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem simán fel lett rakva a szigetelésre.

Nagyobb/hosszabb dübelel lett felrakva,az egyik lyuk be is szakadt belülre,de kijavítottam utána gipszel.

Ott meg ahol átmegy a 2 rézcső az ablak alatt,(itt ki lett fúrva 40mm lyukkal na ez a durva fúrás!),majd purhabbal lett kifújva a beszerelés után. Erről másnap meg levágtam a fölösleget sniccerrel.

2020. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!