Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jók ezek a könnyűszerkezetes...

Jók ezek a könnyűszerkezetes faházak télen vagy nagyon hidegek?

Figyelt kérdés
Látam most a párommal használt bontott faházat ami szigetelt 300-400ezer ft-ért de félek hogy télen nem elég jo a szigetelése,hiába mondják hogy már laktak benne...akinek van ilyen faháza vagy tapasztalata az irjon,és azt is irja meg mennyire könnyü ezeket összerakni köszi!
2010. júl. 24. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
ezek nyári faházak, nem egész évben használhatóak...
2010. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
van rendes faház, de az 5-6 millánál kezdődik...
2010. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit olcsónak tűnik.

A rendes könnyűszerkezetes ház drága.

Állítólag még ezeket sem lehet kifűteni.

2010. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szigetelésétől függ. Lehet 5centi is (marha kevés) és 20centi is. Ami már majdnem passzív ház, annak nagyon olcsó a fűtése. Ha kevés van benne, olcsón tehetsz bele extra szigetelést. Ezzel kicsit költségesebb lesz, és kisebb a belmérete, de olcsón kifűthető...
2010. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

értem...

valóban olcsónak tünnek,de ha lehet bele tenni extra szigetelést akkor az végülis nem olyan vészes,mert amugy szép házak!!:)utolsó válaszoló kb mennyibe van egy ilyen extra szigetelés?szakemeber kell hozzá?

2010. júl. 24. 21:02
 6/9 anonim válasza:

A mai Magyarország még nem fogadja el ezeket a házakat, a hétköznapi laikus ember szerint csak egy "kártyavár".Az én véleményem is az h "ha valaki meg akarja csinálni akkor csinálja meg jól"

Nagyon sokat olvastam és kérdezősködtem a fakeretes házakról... vannak hátrányai de legtöbb előny.

Előnyök:


1. a jó hőszigetelés(20-25 cm hőszigetelésről beszélek)

A nálunk megszokott téglaházaknál a téglafal, mivel nagyobb sűrűségű mint egy faház többrétegű fala, a téglafal hőenergiát nyel el a benti fűtött levegőtől, és a falban lassan felgyűl, tehát a falaknak hőraktározó szerepük van. Ez esetben ahhoz hogy a konfort érzetünk a szobák minden egyes részében egyenlő legyen(hogy ne érezzük a falakat hidegnek a benti levegőhöz képest), állandó fűtésre van szükség, és persze ha a téglaház nincs kivülről leszigetelve akkor effektiven a falakat melegitjük.Szigetelt téglaháznál türhető a hőveszteség,csak hőterjedés szempontjából merev. Fakeretes házaknál a fentivel ellentétben a falak hamar átmelegeszek, de hamarabb ki is hülnek.A falak nem raktároznak hőt, ami csökkenti a hőveszteséget. Tehát hőterjedés szempontjából a faházak rugalmasak, igy nem kell egy nappal előtte befűts h a falak is átmelegedjenek, hanem elég 1 óra is.

2. az épités sebessége - nagyon gyorsan felépül egy ilyen ház csak legyen meg az épitőanyag. Egy 150 m2 házat 5 ember 1 hónap alatt felhúz.

3. az árakat tekintve nem hinném hogy sokkal olcsóbban kijönne mint egy téglaház mert igen sok szigetelő anyag kell hozzá és manapság elég drága.

4. a beton alaphoz is jóval kevesebb beton és vasalás kell, mivel a ház is könnyű igy a folytonos alaptól nyugodtan el lehet szakadni és akalmazni lehet az oszlopos lábazatokat. A földben 3-4 méteres távolságra helyezkednek el egymástól a beton lábak 1,5-2 m mélyen. A lábak nyomófelülete(alul)70*70 cm és felfele karcsúbb(25-30cm) Egy ilyen lábazat kb 0,3 köbméter betont igényel.

5. a faházak sokkal jobban ellenállnak a földrengésnek mint egy tipikus téglaház. Mig a tégla és a beton nagyon kemény de hamar törik addig a fa rugalmasés maximum recseg. Az összes épitőanyagok közül a fának van a legjobb szilárdság-súly aránya.

6. meleg, családias légkör és jó illat... ki nem szereti a friss fa illatot az egész házban??:P

7. lehetséges a nagyon pontos munka...jó illesztékek szép sarkok


Hátrányok:


1. élettartam - a téglaházakhoz mérve a faházaknak rövidebb az élettartamuk, de nagymértékben függ a körülményektől(ha a fa ázik-szárad-ázik az nagyon roncsolja a szerkezetét...fontos h szárazon legyen bármi történjen) és a faanyag minőségétől: pl a tölgy, a bükk 100 évig is eláll szárazon, mig a fenyő 40-50.

2. sérülékeny falak - a falak belső oldala gipsz kartonnal boritott

3. a faanyagot nem árt lekezelni tűzálló páccal vagy lakkal illetve féreg ellen is.

4. a faház gyúlékony ez tény, igy nő a feszélyfaktor is.(De senki sem szeretne egy lakástüzet, még a téglaházakban sem, hiszen azt is ugyanúgy tönkretheti)

5. 5-8 évente kis karbantartás szükséges


Ezeket a faházakat megéri kissebb plusz befektetéssel passziv házakká alakitani.

Remélem segitettem neked. Ha még van valami kérdezketsz:)

2011. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"ezek nyári faházak, nem egész évben használhatóak..."


ezzel nem értek egyet, hiszen a hőszigetelés vastagsága és minősége határozza meg azt hogy milyen hőmérséklet tartományban gazdaságos a faház. Amiért az amerikai melegebb klimánál 10 cm-es szigetelést használnak, az nem jelenti azt, h itt is elegendő. Nálunk 20-25 cm az ideális. Azon felül már nem gazdaságos az ár - hőellenállás arány. Van egy spéci román program hőszigetelés-számitásra.


Az előző, 21/f épitész

2011. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. márc. 10. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:

A Kedves Építész Úrtól kérdeznék! Mi a véleménye ezekről az alapanyagokról? Ha van pár perce kérem nézze meg:

[link]


48 m2-es házat 7milla alatt adnak kulcsra készre,Nekem a Párom mindent meg tud csinálni ha építkezünk,de Engem érdekelne kb.ezekkel az anyagokkal mennyi lenne a kivitelezésen kívül minden? S kérem azt is írja ami nem jó ott. Köszönöm a segítségét!:)

2012. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!