Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párásodó hidegvizes vezeték...

Párásodó hidegvizes vezeték és ablak - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be az új házunkba. Semmi probléma nincs, kivéve két helyet az egész házban:


- A fürdőszobában egy részen nem a falon belül mennek a vízvezetékek, hanem a falon kívül (értsd: nem a csempe, vakolat, akármi alá van beépítve a cső, hanem a csempén kívül, a helyiség belsejében fut), ilyen fehér, tekercselhető vízcsőből van megoldva.... a hidegvizes cső brutális módon párásodik, alatta a csempén csorog, és áll a víz a padlón. Hasonló a helyzet a wc lehúzó csatlakozójával, az is hideg, és folyton csöpög róla a pára a wc mögé

- A másik a bejárati ajtó, annak az ablaka is nagyon párásodik, alatta áll a víz. Ez az ajtó ugyanazon a falon van, mint az előbb említett vízvezetékek, ha ez számít. (A fal további része, ami a konyhában fut, viszont csont száraz, és sehol máshol sincs gond.)


A pára maga egy hőmérsékletből fakadó jelenség, de mégis, mit tehetnénk, hogy ne álljon a víz a lakásban?


u.i.: Mindenhol látom a szellőztetést, mint tippet, természetesen ezt ismerjük, de télen nem szeretnék megállás nélkül szellőztetni, így kéne más megoldás (is).


2019. dec. 10. 08:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként nem hatalmas mennyiség. Kíváncsiságból a vízvezeték alatt hagytuk egy teljes napra egy szivacsot, végül nem lehetett belőle kicsavarni vizet, csak nyirkos lett.

Szóval az "áll a víz a padlón" nem úgy értendő, hogy pocsolyák hömpölyögnek, de az tény, hogy konstans nyirkos a padló az említett helyeken. :(

2019. dec. 10. 09:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vízcsőre szigetelő csőhéjat kell rakni.

Az ajtó ablaka nem hőhszigetelt,többször kell szellőztetni.

2019. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor utánanézünk a szigetelési megoldásoknak.

Mondjuk nekem furcsa, máshol még soha nem láttam, hogy pl a wc öblítő vagy a tartály feltöltő vezeték szigetelve lett volna, de közben mégse csöpögött...


Hát, mi szigetelt, vadiúj ajtót vettünk és építtettünk be nemrég. Ráadásul az előszobában nincs is külön fűtés, ott elég hűvös van, nem igazán értem, hogy miért pont ott párásodik az üveg a kisebb hőkülönbségnél, a fűtött szobákban meg miért nem... :/

2019. dec. 10. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
ha az ajtó ablaka sima felület, akkor próbálkozhatsz hővédő fóliával, hátha bejön.
2019. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul az előszobában nincs is külön fűtés, ott elég hűvös van, nem igazán értem, hogy miért pont ott párásodik az üveg a kisebb hőkülönbségnél"

Én meg értem. :) Azon alapul, hogy a meleg levegő több vizet tud felvenni.

Az abszolút páratartalom ugyanakkora az előszobában is kábé, mint a szobákban. Mivel az ajtókon kijön a pára.

Ha a szobában van 22 fok, a levegőben van m3-enként 10 gramm pára, az kb. 55 %-os relatív páratartalomnak felel meg. A szobában így - megnézve egy harmatponttáblázatot - csak 12,5 foknál hidegebb felületen fog lecsapódni a nedvesség.

Ha ugyanez a levegő kimegy az előszobába, ott lehűl 16 fokra, ott ez a 10 g már 70 % fölötti relatív páratartalmat jelent, és ott már 10,5 fokos felületen is lesz lecsapódás.

A bejárati ajtó ablaka egyébként valószínűleg nem egy olyan több rétegű üveg, mint a szobák ablaka, így jobban lehűl. Ezen még a 22 fokos szobalevegőből is kicsapódna a pára.

Ugyanígy, a bejövő hideg víztől hidegek lesznek a csövek, és lecsapódik a pára.

Vegyél 1-2 ezresért egy hygrométert. Ha túl sokat mutat, akkor bizony szellőztetni kell. Ha nem ablaknyitással, akkor beépített szellőzővel, az nem igényel munkát és odafigyelést. Ez nem csak a túl magas párát engedi ki, hanem a túl sok szén-dioxidot is. Ennyit érjen meg az egészségetek.

2019. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!