Jól működik így a gázkazán?
A kazánnak 2 hőérzékelője van .Az egyik a kazánban,amely fűtő víz hőmérsékletét méri.A másik meg a szoba termosztát ,amely a lakás hőfokát méri .Csak példának irom.A kazán 60 fokra van állitva,itt kikapcsol az égés .Mivel a radiátorok nincsenek jól felmelegedve,gyorsan vissza hűl a kazán vize kb 48 fokra, máris indul az égés .A kazán így fog játszani addig,amig a szobatermosztát ki nem kapcsolja a kazánt.
Pár percig még keringteti a kazán a vizet,aztán meg áll.
Újra akkor fog indulni majd,ha a szoba termosztát inditja . Azokat a radiátorokat melyek nagyon fűtenek,kissé zárni kell.Így a nagy radiátorok felé is melegebb,több víz jut .
Főleg az emeleten nem kell hogy nagyon fűtsenek a radiátorok,hisz a meleg ugy is felfelé száll. Egyébként is
A kazánhoz közelebb eső radiátorok melegszek jobban,mert azoknál sokkal gyorsabban fordul a víz,mint a távoliaknál
65 fok felett nem kell melegebb fűtővíz,már a kazán kimélete miatt sem .Nem a radiátorok méretezésével van a baj,hanem a radiátorok beszabályozásával .
Mint ha már lett volna fent ez a kérdés .
Normál esetben nem sorba vannak kötve a radiátorok, hanem párhuzamosan. Sorba kötött rendszer nem tudom létezik-e egyáltalán. Ha létezne, az első radiátorban már leadta a hő egy részét a víz, majd a már hűvösebb a víz megy tovább a második radiátorba stb. Így valóban nem lehetne elzárni egy radiátort, mivel akkor a többi sem kapna vizet, nem volna körforgás. De ha párhuzamosan vannak kötve a radiátorok, akkor egyet, vagy többet is el lehet zárni, mert biztosított a körforgás, a lezárt radiátort kihagyja a víz. De egy radiátoron lévő csapnak nem csak a teljesen kinyitott és a teljesen lezárt állapota létezik. Ha kb. egyenletes hőfokot akarsz mindenhol, akkor a túl meleg szobában zársz el a csapon, így a rendszer más szakaszai felé több és melegebb víz fog menni. A csapok nyitásával és zárásával tudod beállítani az ideállis hőfokot, egy a lényeg, ahol a termosztát van, tehát a nappaliban teljesen nyitva kell lenni a radiátornak.
Szerintem a gázkazánt viszont nem fent, hanem lent kellett volna elhelyezni, kérdéses, hogy meg tudja-e oldani egy keringetőszivattyú a meleg víz lentre juttatását, de logikusan gondolkodva a meleg felfelé törekszik, mint lefelé. Ha van keringetőszivattyú, lehet, hogy túl alacsony fokozaton működik, vagy kevés a víz a rendszerben. Mivel nem egyformán meleg az egyik radiátor, ezért lehet, hogy a radiátor levegős, bár akkor a nagyobb vízhőfok sem tudna rajta változtatni.
Ha látnám összeségében a rendszert, sokat segítene, még úgy is, hogy kb. semmit nem értek hozzá. Az viszont biztos, túl sűrűn kapcsol ki-be a kazán. Volt munkahelyemen ha nem volt fűtés (sem melegvíz) és a gázkazán túl sűrűn kapcsolgatott, akkor a víz volt benne a kevés. Feltöltöttük, egyből lett fűtés és melegvíz is.
Gázcirkósnál is el szabad zárni radiátorokat .
Képzeld ha automata termál elzáró van rajt,az is lezárhat.
A kazánhoz legközelebbin nem lehet ilyen .
Keringtető szivattyú meg alapból bent a kazánba.
Nálam is ilyen kazán van.Amikor a közeli radiátorok már felmelegedtek,és teljesen nyitva vannak a szelepek,a visszatérőn gyorsan vissza jut a víz a kazánba,és ezt már gyorsan felmelegiti. Ez megtéveszti a kazán hőfokmérőjét,és ki kapcsolja az égést .
Normál esetben is felmelegitett rendszernél kb 3 percet fűt,majd 5-7 perc szünet. 60 fokon kikapcsol,majd 48 nál újra be .
Már bocs,hogy beleszólok,de a radiátorokban a víz áramlását az alsó úgynevezett "torló" szeleppel szokás állítani.
Szerintem ezt olvasd el : [link]
Még 1 dolog okozhatja a gyakori ki-be kapcsolgatást.
A mechanikus szoba termosztát. Meg is hibásodhat,vagy beállításnál nem tudja eldönteni mit is csináljon .
Ekkor 3 mp ként is képes a kazánt inditgatni .
A kazán az épület felső részében való elhelyezés nagyon is jó dolog .Ne adj Isten,egy robbanásnál nem omlik össze az egész ház .Ha van lehetőség felnézni a magas házak tetejére,legfelül van a kazán ház .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!