Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes kicserélni a régi...

Érdemes kicserélni a régi öntöttvas nagy vízterű radiátorokat modernebb lemezradiátorokra?

Figyelt kérdés
Melegebb lesz tőle, vagy jobb a fűtés hatásfoka? Egy csomó helyen látom, hogy ezt csinálják, kidobják a régit. Az kétségtelen, hogy szebb egy új radiátor, de megéri a cserét? Mivel jobb a lemez? És nem fog 15-20 év alatt kilyukadni a rozsdától? Lemezkazánunk már volt ami kilyukadt.
2010. júl. 19. 12:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

sok mindentől függ a radiátorok szükséges teljesítménye, az sem jó, ha tul nagy a teljesítmény.

Az a kalkulátor korrekt, a főbb tényezőket figyelembe veszi.


ha később kondenzációs kazánban gondolkodsz (ami a füstgáz hőjét is hasznosítja) akkor az alacsony előremenő hőmérséklet miatt 20%al nagyobb felület kell.

De ha rosszul szigetelt a ház, akkor az nem fog érdemi megtakarítást eredményezni.

2010. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy általában.


De kösz, majd megnézem a kalkulátort.


Kondenzációs kazánt biztos, hogy nem akarok csak egy korszerűbb turbós kombit. Majd.

2010. júl. 19. 21:43
 13/18 A kérdező kommentje:
Én is ismerek épületgépészt, de ha megszimatolja hogy munka van kilátásban, persze hogy egyből rávágja, hogy azt bizony ki kell cserélni. Ezért bátorkodtam inkább itt feltenni a kérdést, hogy felhasználói tapasztalatokat, véleményeket szerezzek.
2010. júl. 20. 08:48
 14/18 anonim ***** válasza:

21:17 vagyok


Mielőtt kicseréled aztért gondold még végig, hogy mennyit használod gázról, és mennyit a vegyestüzelésűről, nehogy rosszabb legyen a helyzet.

A vegyestüelésű kazánnál kifejezett előny, hogy tartja a hőt az öntöttvas radiátor.

Nehéz összeegyeztetni.


Én lehet, hogy inkább a szigetelést javasolnám, mint a fűtési rendszer megbontását.Nem tudom megkora épületről van szó, de egy átlagos családi háznál, ha saját kezűleg végzed a kivitelezést,300.000 e körül meg lehet állítani a költségeket.Ill. Érdemes még csere előtt megnézni, hogy hol szökik a hő, láttam olyat, hogy csak a födém szigetelésével(Stukatur) fölülről szigetelve a fűtési költségek 40%!-al csökkentek. 20cm közetgyapottal számolva 100-120e Ft ami szerintem a megtakarításhoz képest nem sok.

2010. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kb 30% vegyes, 70% gázfűtés.

Mért jó ha a radiátor tartja a hőt? Ha nem tartja az azt jelenti, hogy leadja. A levegőnek! Inkább a levegő legyen melegebb és a radiátorok kevésbé melegek, mint fordítva!

2010. aug. 25. 12:00
 16/18 anonim válasza:
53%

Tapasztalatlan fiatalként, aki épp radiátorcserén dolgozik, szólnék a témához. Energetikát tanultam, így szerintem a következő dolgokat érdemes figyelembe venned:

Más a levegőnek átadott hő, ás más a leadott hő fogalma. Egy radiátor, ami tartja a hőt, azt jelenti, hogy sugároz és átad, tehát a sugárzás miatt egy bizonyos komfortérzetet biztosít a környezetében (ha voltál rock koncerten pirotechnika 15 méteres körzetében, érezted, mi az a sugárzás).

Korábban írták, hogy szigetelés. Az energetikus barátod ki tudja számolni, hogy hol, ill. mennyi hőmennyiség távozik a házadból/lakásodból. Ahol a leggyengébb pont, ott érdemes beavatkozni. Ha régi nyílászáróid vannak, neadjisten fából, nem kérdés, hogy hol kell kezdeni a hőszigetelést. Gondolkodj rendszerben. A házadba bevitt hőenergia, illetve a kiáramló energia egyenletének eredménye adja azt, hogy milyen meleg lesz odabenn nálatok. Minél kisebb a kiáramló hőenergia, annál kevesebb hőt kell bevinned, és lehet, hogy ez nem a radiátorok cseréjét jelenti, hanem a szigetelést. Átlagban a hő 2/3-a a nyílászárókon megy el, ezen gondolkozz inkább. :)

2013. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Zlai válasza:
53%

"hő távozik a kéményben" -minden hőt fel lehet hasznalni a belső fűtésre. Nem a radiátorokkal van a gond, hanem a hő eltávozással, de adott lakásokban a szellőztetést is megkell oldani, mert tulszigeteltek és a belső pára miatt penészesedhetnek a falak.

szerintem ne cseréld le, ha nem kell, inkább ablakokat cserélj és hőszigeteld a házat, és kémény hő felhasználást csináltass.

2014. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálam szigetelt a ház,vegyestüzelésű kazán van a házban,tagos radiátorokkal.Ilyen időbe 2 naponta gyújtok csak be,hidegbe is csak naponta 1x,reggel begyújtok,felfűti 80 fokra,este 8 körül is 55 fokon van a kazán,s még éjszaka is langyosak a radiátorok.Szóval szerintem hagyd békén a régi radiátorokat,ha csak nincs valami bajuk.
2015. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!