Ha a 2012. Január 1. -től hatályos Magyar Alaptörvény (továbbiakban AT. ) szerint, "mindenkinek joga van ahhoz, hogy otthonát tiszteletben tartsák" akkor mégis hogyan történhettek/történhetnek kilakoltatások a hatályba lépése után?
Figyelt kérdés
Szerintem ellentmondásos nagyon, hogy van egy Alaptörvény és közben meg a joggyakorlat a lakóingatlanra terhelt tartozások esetében a régi rendszer szerint megy, miközben más jogszabály (így a végrehajtási törvény sem) az Alaptörvényt nem írhatja felül. Ti, hogyan látjátok ezt?2019. okt. 31. 16:50
1/3 anonim válasza:
Az, hogy tiszteletben tartják az otthonát, nem jelenti azt, hogy az övé a lakás, ha más pénzén vette, vagy ha fedezetként adta ahhoz, hogy más pénzét használja.
Ennyi erővel betörök egy üres lakásba, azt mondom, hogy ez mostantól az otthonom, tartsa mindenki tiszteletben :D Sajnos amúgy ilyen esetben túl elnéző is a jog, rengeteg lakásfoglalót alig lehet kitenni.
Na szóval szerintem ez egy bugyuta kérdés, erős ferdítéssel, mert a tiszteletben tartás nem azt jelenti, hogy egy szerződésben vállalt kötelességet nem kell teljesítened.
2/3 A kérdező kommentje:
Persze értelek. Természetesen magam sem gondolom úgy, hogy szerződéses kötelezettségeket nem kell teljesíteni. De ha szó szerint vesszük az Alaptörvényt, akkor a lakóotthonokra kiadott jelzálogkölcsönöknek nincs értelme, mert az otthont a törvény védi. Hát nem?
2019. nov. 2. 00:24
3/3 anonim válasza:
Ha van alap kilakoltatni akkor az nem az otthonod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!