Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg a kazáncserét...

Hogy oldjam meg a kazáncserét a Kémény Zrt nélkül?

Figyelt kérdés
Bedöglött a kazánunk, muszáj lenne egy új, de már engedélyt is kell a Kémény Zrt-től kérni. Már több kazánszerelőtől is kaptunk árajánlatot, volt 1 millió, de a legolcsóbb 600 ezer. Teljesen ki vagyok ezen akadva, már értem, hogy miért halnak meg az egyedülálló nyugdíjasok a rossz fűtés miatt. Kinek van erre pénze?!
2010. júl. 16. 15:57
 1/8 anonim válasza:
nekünk tavaly romlott el, és pár utcával arrébb lakott egy kazánszerelő, aki csinált nekünk egy újat, úgy 200e ból meg is volt, mikor vezették be ezt az engedélyesdit?
2010. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vásárolj kondenzációs turbó kazánt, szereltesd be oldalfali kivezetéssel, akkor nem kell kémény hozzá. Nekünk is olyan van. Sokkal jobb hatásfokú és teljesen biztonságos, szén-monoxid-mérgezésre esély sincs.
2010. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikor vezették be, de már tavaly is kellett volna. Ha észreveszi a kéményseprő, hogy kazáncsere volt, nem fog neki tetszeni. Mi is gondoltunk rá, hogy egy jó állapotú használtat kéne venni, azt nem szúrják ki. De ki ad el ilyet? Félek, hogy csak átvernének.
2010. júl. 16. 22:10
 4/8 anonim válasza:

Ha kazánt cserélsz és ugyanolyan teljesítményűt veszel akkor nem kell bejelentened a kéményeseknél. Illetve amit az egyik hozzászóló említett a turbós kazán nem kell hozzá kémény.

De bocs hogy megkérdezem ez milyen teljesítményű kazán hogy ilyen árajnálatot kaptál? Én pár évvel ezelőtt ennek a töredékéből megúsztam a kazán cserét. Előtte a kéményseprőt megkérdeztem és Ő mondta hogy ha nincs a teljesítményben eltérés nem kell bejelenteni. Használtat semmiképpen ne vegyél!!!

2010. júl. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ja és én kombi BAXI kazánt vettem kb. 110 ezerért (nyáron akciósan), 15 ezerért beüzemelték, és kellet hegeszteni is nem csak feltenni a falra. Így nem értem az 1 millás ár ajánlatot még a 600 ezer is k*urva sok. (előző voltam)
2010. júl. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már nem engedéjezik 1 vagy 2 éve a turbos kazán kéményének az oldalkivezetését se. Tapasztalatbol tudom.
2010. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nem lehet oldalt kivezetni. Egyébként a tesóm most cseréltette ki a kazánját, 5 éves háza van, 600 ezer volt neki is mindenféle engedély meg kéményáthúzás is kellett hozzá. Az egy milla szerintem is durva, de még a 600 ezret sem akarnám kifizetni. Teljesítmény oké? Mert én azt olvastam, hogyha ugyanolyan típusúra cserélem, akkor nem kell engedély, ezt a típust meg már nem is gyártják.
2010. júl. 24. 23:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem 300 ezer körül van egy kazán, ami nekünk kéne, szóval szereléssel, kéményáthúzással, engedélyekkel sajnos nem túlzás a 600 ezer.
2010. júl. 25. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!