Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy tanyám ahol nincs be...

Van egy tanyám ahol nincs be vezetve víz. Legközelebb kb.1km-re lévő városban, van víz. Mennyibe kerülne a városból beköttetni a tanyára a vizet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a városi vízszolgáltatót kérdezném először, hogy egyáltalán hozzájárul-e.
2010. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ich hab' keine Idee...
2010. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy marha drága lesz. Inkább artézi kútban kéne gondolkoznod. Ráadásul a kút még hosszú borítékot se küld.:)
2010. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez számodra megfizethetetlen.

Egyébként csak úgy, önmagadtól nem csatlakozhatsz egy vezetékhálózatra. Én először érdeklődnék az önkormányzatnál, de ha lehetséges is lenne, amit kétlek, biztosan horribilis összegekért. Én a helyedben keresnék egy kútfúrót, a fúrt kúthoz egész olcsón lehet kapni csöveket, szivattyút. Én már próbáltam fúratni a saját tanyámon (Börzsönyben), de nem sikerült, mert nagyon köves a terület. Akkor (kb.3 éve) méterenként 9.000.-ft-ot kértek érte.Így, hogy nem sikerült, fizettem egy 10-est, meg ettek a melósok bográcsgulyást. Ők kézi erővel (jópofa szerkentyűkkel) próbálták a fúrást, de a többi telektulajdonos közösen fogadott egy olyan kútfúrót, aki egy teherautóról kifordítható fúrógépezettel végezte a munkát. Nagyon gyorsan megy, azóta is van vizük.Szerintem te is próbálj keresni egy közeli kútfúrót, mert sokkal olcsóbban megúszod. Nem tudom, hogy csak vizet szeretnél, vagy egy összkomfortos tanyát, mert azt nem írtad. Ha csak víz kellene, én kutat fúratnék.

2010. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon sokba kerülne, tégy úgy, ahogy leírták már, érdeklődj, hogy egyáltalán lehetséges-e, ha igen, akkor biztos van erre kapható cég, stb., aki megcsinálja, de tényleg sokba fog kerülni :S


második...

2010. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a gondom!

Vác külterületén élek, Váctól jópár km-re. A Fővárosi Vízművek 17 ezer ft +áfa/óra!!! díjért hoz ki vizet, csak 5 ezer literes tartályuk van. Az óradíj a telephelyről való indulástól számítódik.

Kicsi településeken ált. az önkormányzattól lehet vizet rendelni, kb. -5-6 üveg ingyen van/nap/fő, lajtoskocsiból kannába vehetsz vizet, csak a ház előtt hajlandó megállni, ezt is díjért.

Sem a fővárosnak, sem a kisebb településeknek nincsen komoly és olcsó lajtoskocsi szállítási lehetőségük.


Mivel van a fővárosban egy garzonlakásunk, saját 2 m3-tartályt töltünk fel vízzel, átrakjuk egy nagyobb tartályba, és onnan pumpáljuk át a ház vezetékrendszerébe.


Ha találsz más megoldást, kérlek írd ide.

2010. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a probléma Vácon, hogy az önkormányzat által karbantartott vízvezetékhálózathoz nem is tudnánk csatlakozni mert messze van, tuti több mint 1 km.

Nálad is horribilis összeg lehet még 1 km-re is.

Az önkormányzat tudja csak megmondani, ált. a főmérnökségen foglalkoznak vízügyekkel.

2010. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt az alföldön/Szeged és környéke/900 és 1500 között fúrják méterét.Első réteg 12-13 méter körül van,az semmire nem jó.a második 19 és 22 között,csak locsolásra.Aki tanyán lakik,jó vizet akar,és azt isszák az lefúrat 48-55 méterre.Bár be kellene vizsgáltatni,szinte senki nem teszi.Vannak területek pl.Békés megyében,ahol arzénes a víz.

Összességében Magyarországon nagyon jó víz van,az idő előrehaladtával,a vízkészlet fogyásával ezeket a kutakat megkeresik,és megadóztatják.Már igazság szerint most is kellene--bányászati jog,vagy mifene.

2010. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ezek útán egy kérdésem van.Ha sikerül jó minőségű kutat fúrni könnyem elfogadják ivóvíznek a hatóságok pl.ántsz?Egyáltalán ott kell????
2010. júl. 16. 09:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Vácon nálunk házat is úgy lehet csak építeni hogy fúrt kút van a telken és az ÁNTSZ igazoja hogy iható vagy megadja milyen berendezéssel kell javítani a tartalmán.

Minél mélyebbre fúrsz annál tisztább a víz.

Nálunk 10-15 ezer ft/m a kútfúrás.

2010. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!