Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fali beàzàst hogy szoktàk...

A fali beàzàst hogy szoktàk megoldani? Lefestik a falat es ennyi?

Figyelt kérdés

Panel, betonhàz.

Át van àzva a fürdöfalam de a mellette levö helysègben is az a fal(szoval teljesen àtazott), illetve az also szomszed plafonja is, es felpuposodott a padlom is (laminàlt)


Ilyenkor felületileg kell csak kezelni azaz festeni?

Nem fog kidölni a fal vagy leszakadni a padlo?


2019. szept. 2. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

De, összedől...

Le kell kaparni, lealapozni (van beázásra spray, ami fed), glettelès ès festès. Persze csak ha megszűnt a károkozás ès száraz a szerkezet.

Laminált padló felszed, kidob, újat lerak.

2019. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy rád szakadna a panelház..

Először ki kell deríteni, pontosan honnan eredt a beázás és meg lett-e már szüntetve. Készíts fotókat, hogy a biztosítást tudd intézni minél előbb.

Ha már kiszáradt, akkor lehet nekikezdeni a javításnak, de ha nagyon nem értesz hozzá, csináltasd szakemberrel.

Ha mégis magad állsz neki, elsőként le kell vakarni spaklival a felpúposodott falrészeket, utána glettelni-csiszolni, amíg nem lesz egyenletes a felület. A festés már az utolsó lépés és gyakorlatilag az a legkönnyebb része a dolognak.

A laminált padlónál cseréld re az érintett lapokat.

Nos, ez egy amatőr hozzászólás volt, én így csináltam (két nap alatt kész lett és megmaradt a biztosítási összeg nagy része..), de hozzáértők biztosan le tudják írni pontosabban a teendőket.

2019. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A beton nem károsodik a víztől. Betonfallal nem is tudsz mit csinálni. Ha a glettelés károsodott, azt látod, hogy nem sima a festés. Ha száradás után azt tapasztalod, hogy fellazult, porlad, akkor le kell kaparni és újraglettelni. De ha nem látni semmi hibáját, sima a felület, csak foltos a festés, akkor elég újrafesteni. Ez a glett csak egy vékony, pár mm-es felületi dolog a simaság kedvéért, alatta a betonnak nem lehetett baja.
2019. szept. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Akkor olcson meg leget uszni.

Kezdtem félni hogy bontani kell vagy bàrmi

2019. szept. 3. 06:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló az összedőléssel alighanem viccelt és nem gondolta komolyan. Ha egyszerű beázásról van szó (tehát nem tömény sav miatt), akkor a betonnak semmi de semmi baja nem lett. Száradjon jól ki, tüntesd el, ami a vakolatból esetleg levált, pótold, fessed ki!
2019. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

En is szoktam hasznalni azt hogy "de", amikor tagadast jelent a mondat igazabol. En ertettem hogy az elsö hogy erti.


Akkor megnyugodtam


Csak nem ertettem beazasnal miert ugral mindenki a biztositohoz mikor csak kaparni festeni kell. Kijön pàr ezer ft-bol az egész.

2019. szept. 3. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, mert nekem a biztosító ilyen beázásra kifizetett 50 ezer forintot, én meg megvettem a "hozzávalókat" kb. 10 ezerből, megcsináltam magam és maradt 40 ezrem...
2019. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De a biztosito nem szàmlàk utan fizet csak? Csinaltal fiktív szamlakat?
2019. szept. 3. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kijött a kárszakértő, megnézte és úgy mondta az árat.

Kisebb beázásnál ki sem jöttek, telefonon elmondtam, hogy kb. mi, hol, mennyire sérült és erre mondtak egy összeget saccra, amit el is fogadtam. Legutóbb egy hónapja volt ilyen, telefonos "elmondás" alapján utaltak 35 ezret.

Persze, a lakásbiztosításom szerencsére mindegyik esetben érvényes volt.

2019. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!