Hogyam hívják ezt a hegesztési technikát?
Hogy hívják azt a hegesztési technikát amikoris egy akármilyen anyagban folyamatos feszülés miatt elfárad az illesztésnél az anyag vagy a gyári hegesztés ezért eltörik de maga a rács még egyben van mert több pontos is kapcsolódik egymáshoz. És itt jön a lényeg: Olyan módon hegesztik ismét össze az egymástól elvált részt hogy nem törekednek rá hogy mm pontosan visszaálljon az eredeti állapot hanem egyszerűn egy olyan szögben eggyesítik újra a két elemet hogy az alapesetben fennálló feszülés már ne legyen jelen, ezáltal megakadályozva hogy mégegyszer eltörjön az a bizonyos valami.
Egyébként a motoromon vagy egy "csomagtartó" rács. Amikor feltettem is éreztem hogy a gyári csavarhelyeken és rögzítési pontokom nem tökéletesen fekszik tehát egy kis feszülés volt benne folyamatosan amitől aztán megadta magát. Üreges szerkezetű.
Miiivaaan???
Ki kell gyökölni a találkozást,és feltölteni 1 vagy 2 sorban.
Lehet eletkródával,Mig-gel Awival,vagy lánggal.
De nee akarj egy 1000 Ft-os kínaí csomagtartó ketrectől te csodát várni.....,főleg hogy a már gyárban eleve szarul,(gyenge alapanyag + gyenge varratok) hegesztették össze.-
Fogalom zavar van itt.Elő és utó hőkezeléssel szokták a feszültséget csökkenteni és minél kisebb hő bevitellel.Ez utóbbi az anyag vastagságához még megfelelő beállított legkisebb áramerősséggel és szakaszos hegesztéssel.Ezt itt nem kívánom levezetni,mert terjedelmes lenne mit,mikor,miért,hogyan alkalmazunk.
A csomitartódnál jelen lesz minden hegesztés után a varratban és körülötte a feszültség,csak utó hőkezeléssel csökkenthető.A jó hegesztéshez a megfelelő hozanyag kiválasztása is feltétel.A varrat és környéke mindég ridegebb lesz,mert a munkadarab összetétele megváltozik,mert összetevői egy része kiégnek belőle főleg a szén tartalom csökken, és rideg lesz a hegesztés,ha ezt nem pótoljuk és persze a többit ötvözőt,ami kiég.Ezt a megfelelő összetételű hozanyaggal lehet megközelítőleg pótolni.
Lényeg:A megfelelő hőbevitellel az anyagban legkevesebb összetétel megváltoztatásával a jó beolvadás mellett a megfelelő kötést érjük el a legkisebb alakváltozás és anyagban keletkező feszültség mellett.
A jó hegesztés nem reped,törik,de közvetlen mellette,ha nagy erőbehatás éri ott már lehet,mert ott változik a kristályszerkezete a gyors lehűlés miatt.Ennek az esélyét csökkentik az utó hőkezeléssel.
Ennél a vékony anyagnál főleg kiégnek az ötvöző anyagok nagy része a hegesztés helyén és közvetlen mellette az anyag teljes keresztmetszetében és ezért törik könnyebben.
Dobd ki azt a kínai vacakot, szerezz be normálisat!
Az ilyen kínai silány termékek javítására kár az időt pocsékolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!