Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől változhat meg a villanyk...

Mitől változhat meg a villanykapcsoló működési állása?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a villanykapcsolónknak ugyebár két állása van, legyen A és B. Eddig A állásban le volt kapcsolva a villany, B-ben fel. Tegnap le volt kapcsolva, azaz A állásban állt és felkapcsoltam B-be, erre nem történt semmi, hirtelen néztem, hogy miért nem kapcsolódott fel a villany. Aztán újra rányomtam, vissza A állásba és felkapcsolódott. Most pedig így, fordítottan működik. Nincs másik kapcsoló ehhez a villanyhoz (nem alternatív kapcsoló). Ugyanezt észrevettem egy másik kapcsolónál is, ami egy másik villanyhoz tartozik. Ez mitől lehet?


ui.: nem tudom mi hogyan van bekötve, ez egy albérlet.



2019. márc. 14. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Magától ilyen nincs. Valószínűleg alternatív kapcsoló, de nincs párja, csak az egyik kimenetére van kötve vezeték. Ha a két kimenetet felcseréled, akkor történik ez. Valószínűleg járt ott villanyszerelő és fordítva kötötte vissza.
2019. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg lett fordítva a kapcsoló, bekötés, vagy alternatív és van párja, amit nem használtok. Most valaki kapcsolt rajta és ezt nem tudjátok hol van. Van olyan kapcsoló, amit nem használtok? Sanszos, az a párja.
2019. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fejjel lefelé szerelték vissza
2019. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy magától ilyen nincs, szóval valami biztos nincs rendben. Nem járt itt villanyszerelő, sőt a legérdekesebb az egészben, ahogy írtam este még az egyik állásban égett a villany, aztán lekapcsoltuk. Később felkapcsoltam, nem történt semmi, visszakapcsoltam (a lekapcsolt állásba, ahogy eredetileg volt) amitől felkapcsolódott a villany.

Elvileg nincs olyan kapcsoló a lakásban, amit nem használunk. De ezek alapján már semmiben nem vagyok biztos.

2019. márc. 14. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
elromlott a mechanika
2019. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!