Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban 3-4 db. beltéri...

Panelban 3-4 db. beltéri ajtót szeretnénk kicserélni. Igaz, hogy ehhez kőművest kell hívni? És ha igen mennyibe kerül az ajtók cseréje? Nagy kosz marad a mester után?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem igaz, más is be tudja tenni. Viszont típustól függően kőművesmunka is maradhat a csere után. Szerintem 10e-ért darabját beteszik. Kosz inkább a bontással jár, azzal sem vészes.
2010. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 BlackSword ***** válasza:
Nem árt, főleg akkor ha noncs vakküszöb, és fel kell szedni a padlóburkolatot... De az a 10000/ajtó kicsit erős lenne egy pár órás munkáért...
2010. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát azért nem szeretnék 10000 Ft-ot fizetni ajtókért ha 13 000-ért veszem őket.
2010. júl. 2. 10:55
 4/17 anonim ***** válasza:

"Hát azért nem szeretnék 10000 Ft-ot fizetni ajtókért ha 13 000-ért veszem őket."


Tök mindegy mennyiért veszed. Ugyanannyi munka berakni. Ez olyan, mint ha az egy centis hajon fele annyiért mennének végig a nullásgéppel, mint a 2centisen... Kérdezz körbe, aztán válaszd a legolcsóbbat, végülis ezt tetted az ajtókkal is.

2010. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért ne legyen már ugyanannyi meló!
2010. júl. 2. 14:02
 6/17 anonim ***** válasza:

figy, a mester tudja igazán, hogy mennyi kosz marad, és hogy pontosan mennyibe kerül.

bocs, tudtommal egyik válaszoló sem kőműves.


és igen, a munkadíj is drága, de keress olcsót.

2010. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 BlackSword ***** válasza:
A munka ugyanannyi ha az általad választott 13000ft-os ajtót teszik be vagy ey másik, mondjuk háromszor drágább ajtót tesznek be... Nem függ az ajtó árától, mert ugyanazt kell vele csinálni... Kiszedni a régit, aztán beállítani az újat, bemérni, függőzni, ékelni és rögzíteni... Ennyi... Ez nem az ajtó árától függ...
2010. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, tudom,hogy nem az ajtó árától függ az ár. De azért felháborítónak tartanám,hogy a 13 000 Ft-ért vásárolt ajtómat 10 000 Ft-ért tegyék be. Értem,hogy munka van vele, de szerintem nem olyan sok (láttam már ajtó cserét).
2010. júl. 2. 15:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne mérd az ajtó árához, mert az ajtót automatizált gépeken készítik. Egy ajtót kb 5 perc emberi munkával elkészítenek (ez leginkább a faanyagok gépbe rakodásával telik). A beépítése viszont minimum kétszeri, alkalmanként pár órás munka. Kétszeri kiszállással, a beállításhoz leginkább két embernek! 70-ért kellett volna ajtót venned, egyből nem sokallnád a 10et beépítésre.


De még mindig adott a lehetőség, hogy megcsináld magad.

2010. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BlackSword ***** válasza:
Már miért lenne kétszeri kiszállás??? Kijön azt megcsinálja... Nem sok ödöngősség van benne...
2010. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!