Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelésnél miért kell...

Villanyszerelésnél miért kell minden konnektorhoz külön vezetékleágazás + felső kötődoboz? (Az elosztóban is sorosan van elosztva. )

Figyelt kérdés

Lambériát szerelünk fel...


Hívtunk villanyszerelőt, erre közölte, hogy 2.5 méter magasságban húzzuk a vezetékeket (5 db konnektorhoz 5 db-ot), minden leágazásnál kell egy felső kötődoboz, és függőben jön le a vezeték a konnektorig, minden egyes konnektorhoz külön-külön.


Vagyis kell 5 x annyi vezeték, és a felső kötődobozoknál ki kell vágni a lambériát, amit ledugaszolunk! (Itt rúgtam ki.)


Nem annyira értek a villanyszereléshez, de a hosszabbító elosztóban is sorosan vannak bekötve a konnektorok - vagyis elvileg mehetne 50 cm magasan a lambéria mögött vízszintesen 1 db vezeték (végek összesodorva bekötve a konnektorokba), így ne kellenek a kötődobozok sem.


Ezzel mi lenne a baj?

Vagy meg lehet csinálni, tökéletesen fog működni, nem veszélyes?


2019. jan. 15. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Apám tűzoltó volt és mesélt sztorikat.

SOK ház a hozzád hasonló fillérb.szó, okoskodók miatt ég ki!

Vagy te villanyszerelő vagy? Az orvosodat is ki szoktad oktatni? Vagy a gyereked tanárait?

2019. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez engem is érdekelne

-a villanyszerelési megoldás is, meg a

-tűzoltós sztorik is

2019. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
"de a hosszabbító elosztóban is sorosan vannak bekötve a konnektorok" No! Már itt is megy az idiota sorosozás? (Párhuzamosan vannak kötve!:-)
2019. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, igen, az kimaradt, hogy mindenre képes vagyok... ma is nézték az utánfutóm a parkolóban, mármint hogy a 3 csavaros Citroen AX felnit 4 lyukasra fúrtam :) És 2 éve szuperül megy :)


Villanyt még nem szereltem - szóval megkérdem mi lehet a baj, mielőtt holnap megcsinálom :)

2019. jan. 15. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy kihámoztam a kérdés leírásából, valamilyen meglevő (?) lambéria borításhoz akar a kérdező 5 db dugaljat készíteni. Nem írta le, hogy a dugalj falon ill. lambérián kívüli vagy süllyesztett megoldású lenne.

Nagyon régen tanultam az elektromos szakmát, így csak annyit tudok mondani, hogy ha az alkalmazandó megoldás érintésvédelmi és biztonságtechnikai szempontból megfelelő, akkor meg lehet valósítani, akkor is, ha az aktuális szabványnak nem felel meg.

2019. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Règen ez volt a szerelèsi megoldás, szokás. Van aki nem tud mást. Én alul vèstem körbe a lakást, a konnektorok mèly dobozba vannak ès ott vannak a kötèsek.

Az elmèleted jó, de a kötèst külön kell csinálni. A bejövő ès elmenőt összekötöd ès vele együtt egy rövid harmadik szálat ami a konnektorba megy.

2019. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

1./ Összesodrás nem megfelelő kötési mód.

2./ 50cm magasan nem viszünk semmilyen vezetéket, főleg nem mert 2 év múlva kitalálja valaki, hogy jajj oda fel kell fúrni egy tükröt/képet akármit. Vagy felül visszük és függólegesen lállunk ahogy a szerelőd is mondta, vagy alul megyünk körbe és onnan állunk fel. Most az aktuális szabványra nem emlékszem mert mindig csak a régi jut eszembe de abban pontosan benne volt, hogy milyen magasan lehet vezetni a vizszintes vezetékeket.


A felső kötődobozok leburkolhatóak lambériával. Bár nem szerencsés, de nem tiltja semmi.

2019. jan. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Felülbíráltad a szakembert, elhajtottad a g€cibe, utána meg idejössz megkérdezni hogy összegányolva jó lesz-e...GRATULÁLOK.
2019. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
sorosan van kötve az összes konektor :D ezen szakadtam :D amúgy meg látni kéne a munka felületet lehet fahatású csatornával szépen meglehet oldani
2019. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"de a hosszabbító elosztóban is sorosan vannak bekötve a konnektorok"

Legyen így, de nem buktál meg véletlenül fizikából? Vagy a 3-as és 6-os elosztók nem ismerik a fizikát?

2019. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!