Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hagyományos fali villásdugóba...

Hagyományos fali villásdugóba a 3 x 2,5 mm -es hajlékony (sok vékony rézszál) - hogyan lehet úgy becsavarozni, hogy a rézszálak a helyükön maradjanak?

Figyelt kérdés
Merev vezetéket lehetne rögzíteni benne, de ez a sok rézszál nem akar bennmaradni (mind)...nem stabil a rögzítés így
2018. nov. 26. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk, ónnal befuttatni.
2018. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Érvéghüvelyt kell rá rányomni. Pont erre való.

[link]

2018. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a fentiek nincsenek kéznél, akkor meg kell sodorni az összefogott elemi szálakat és úgy kell bedugni a számára kijelölt furatba.
2018. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!! Az érvéghüvely lenne a megoldás, ha kapható vill. szaküzletekben.

A sodrás az sajnos kevés, mert nem furatba kell benyomni, hanem van egy csavar, és mellette egy fémlapka - de a csavarfej és a fémlapka között sajnos ki tud türemkedni, vagyis hiába 2,5 mm2 a vez keresztmetszete, nem hasznosul minden drótszál - nem fog tudni átvinni annyi áramot...Még azt is megtettem, hogy a csavarra tettem egy kis alátétet - ami többet "lefog" mint a csavarfej, de így sem tökéletes (jobb, mint nélküle)....érvéghüvely lenne jó...

2018. nov. 26. 19:09
 5/12 A kérdező kommentje:
Régebben próbáltam már ilyet forrasztóónozni, de nem nagyon maradt meg rajta az ón...(rossz forrasztási technika)
2018. nov. 26. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Érvég hüvely. Minden villamossági szaküzletben kapható.
2018. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! - Megyek is délután oda, ahol vettem a cuccot. Csak azt nem értem, az eladó miért nem javasolta amikor vettem - a vásárlásom stílusából láthatta, hogy amatőrrel van dolga...
2018. nov. 27. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
A forrasztás is jó, csak forrasztó zsírt is használj hozzá.
2018. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Olyat még nem is láttam, de majd szerzek be (valahonnan).

Vettem érvéghüvelyt, ezt most majd azzal oldom meg. Ugyanott vettem, ahol a szerelendő cuccokat is. Kár, hogy nem ajánlották akkor (bizti nem tudták, hogy nincs nekem)

2018. nov. 27. 19:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Az érvéghüvelyt csak simán rá kell húzni - mert amit vettem, a hüvely belül nem olyan fémes színű - mintha lenne rajta valamilyen bevonat. És, amikor a kék feléről belenézek, ott is olyan átlátszó műa félét létok. Ez így már kész (az érvéghüvely) - vagyis a boltban vásárolt állapotában kell felhasználni, vagy valamilyen részeket el kell távolítani róla (pl. azt a színeset //nekem kék//)?
2018. nov. 29. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!