Hol szivároghat a víz?
Új építésű házban lakunk kb. fél éve.
Véletlenül derült ki, hogy akkor is van vízfogyás, ha nem használunk semmit. Mivel a házban lakunk, hosszabb időre nem tudjuk próbálgatni, csak azon rövid ideig :), amíg alszunk (4-6 óra). Kb. óránként 1-2 deciliter víz megy el. Arra már rájöttem, hogy a melegvizes csövekkel van a gond. Mivel minden sorban van kötve szakaszolni sehol nem lehet, bárhol lehet a gond. Csapok nem csöpögnek, falakon látható vízfolt nincs, csempék, járólapok nem "kopognak".
A vezetékek, kötések helye ismert, minden le van fényképezve. 1 kötés van az aljzaton a szigetelésben, közvetlenül egy főfal tövében, a többi a falakban.
Van egy csomó kérésem:
- Mennyi időnek kell eltellnie ahhoz, hogy látható nyoma legyen ilyen "kevés" víznek?
- Műszeres csőtörésvizsgálattal ki lehet mutatni ilyen kicsi szivárgást?
- Mivel csak fővárosi cégeket láttam, akik ilyennel foglalkoznak, azok is drágán, meg lehetne-e valahogy keresni a hibát bontás nélkül? Valószínűsítem, hogy nem a csővel, hanem valamelyik kötéssel van a gond.
Van olyan anyagnedvesség mérő (vagy, hogy nevezik), amit a melegburkolók is használnak arra, hogy megnézzék, kiszáradt-e már az aljzatbeton. Olyannal a falakat a kötéseknél ha megnézem nem lehetne kimutatni a szivárgást? Csempézett felületeknél ugyanott a fugáknál? Esetleg bármilyen más tipp, amivel előrébb lehetünk?
"- Mennyi időnek kell eltellnie ahhoz, hogy látható nyoma legyen ilyen "kevés" víznek?"
Nyoma? Hol?
Ilyen helyek vannak:
- 30-as főfal kívül vastag hőszigetelés. Itt a kötés a belső oldalon van közvetlenül a vakolat alatt, rajta csempe. Gondolom, a csempémnél lenne nyoma (penész, vizesedés, leválló, kopogós csempe)
- 10-es válasszal mosdó felőli oldalán ugyanúgy a csempe alatt. Ilyenből van olyan, ahol a válaszfal másik oldalán szintén csempe van, de van olyan is, ahol vakolat és festés.
Tünetek gondolom mint fentebb.
- a lerázósabb az aljzatban lévő. Viszont ez közvetlenül egy beltérben lévő főfalnál van valamelyest még bele is vésve. Gondolom, itt is megszívná magát a fal is. A kötés közvetlenül a szerelőbetonon van, onnan van 18 cm rétegrend a járólap tetejéig + 6 cm állószegély. Gondolom, ezen a kb 25 cm-en előbb-utóbb felkúszik a víz.
Erre lennék kíváncsi...
"Véletlenül derült ki, hogy akkor is van vízfogyás, ha nem használunk semmit."
Nem lehet az, hogy a vízmérő a hibás? Csak a meleg? Azt hogy méred?
Ezt a garancia dolgot ne firtassuk.
A melegvíztároló előtt van egy csap. Ha azt elzárom, akkor ugye csak a hidegvizes rendszer fogyasztását méri az óra, az pedig nulla. Ebből következik, hogy az óra nem lehet hibás, és a folyás a melegvizes rendszernél van. Ha jól gondolom!
És még mielőtt megkérdezitek:
A tárolónál vagy egy "túlfolyó" vagy minek hívják, ami a csatornába van kötve, azt bevezettem egy vödörbe, ott sem folyik el víz!
Csak két ötlet:
1.kapcsold ki a vízmelegítést egy napra és nézd meg úgy is mér e az óra. Nem e esetleg a hőtágulás okoz valami anomáliát az óránál.
2. nyomásesés mérés: a meleg víz köri egyik kifolyónál vedd ki a sarokszelepet és a helyére tekerj be egy nyomásmérőt (pár ezer Ft-os tétel). Folyasd ki a vizet, majd zárd el a meleg kör bemenetét. Ez után olvasd le a nyomás értéket, majd reggel is olvasd le. Ugye elvileg reggelig nem kéne leesnie a nyomásnak. Ugyanezt vízmelegítés nélkül is megteheted, úgy még jobb.
Ha leesik a nyomás, vagy nulla lesz, akkor valahol folyik. Vedd figyelembe, hogy a hőtárolóban maradék levegő lehet, ezért én azt a készüléket kikötném, a ki és bevezető csöveket meg összekötném egy ilyen mérésnél, hogy csak a csőhálózatot vizsgáljam.
1-est próbáltam, egy éjszaka alatt így is elment majdnem 1 liter.
Azt is megpróbáltam, hogy a kiegyenlítő tartályt kiiktattam, nem segített.
Állítólag valamikor jön a vizes és csinál egy nyomáspróbát, de a fent leírtak miatt előre félek, hogy valahol tényleg szivárog. Erre az esetre kérdeztem, hogyan lehetne a helyét megtalálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!