Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakkbenzin hígítóval szokták...

Lakkbenzin hígítóval szokták a kézről lemosni a festéket?

Figyelt kérdés
Bőrre nem is szabad,hogy kerüljön mégis hígítóval szedik le.
2018. aug. 13. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy rongyot behigitóznak ,és azzal dörzsölik le a festéket.

Nem a kézre van öntve.Utána azonnal kéz mosás.

2018. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Eleve gumikesztyűben kellene a munkát végezni. De ha már rákerült és még nem száradt (kötött) meg teljesen, akkor a saját hígítójával a legbiztosabb letörölni (törlőrongy, géz, vattapamacs, papirzsebkendő segítségéve4l). Ha nem a saját hígítója, akkor esetleg más, pl. a lakkbenzin hígító nem viszi le. Én nitrohígítót használok, az mindent old és gyorsan el is párolog. Rendszeresen nem ajánlott ilyen letörlés, mert a bőrt erősen kiszárítja, ajánlatos utána kézkrémet használni. Ha már erősebben rászáradt a bőrre, akkor marad a súrolóporos (pl. Vim) ledörgölés körömkefével.
2018. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az ecsetet is hígítót kupába kell áztatni,hogy ne száradjon meg? Vízbe nem jó?
2018. aug. 13. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

600-800 forintos hígító árak mellett én már nem szoktam ecsetet mosni.

inkább veszek olcsóbbat, 30-as 40-es ecsetet lehet venni már 200-250 forintért egész jó minőségűek.

illetve mini velúr teddy oldószer álló hengert, 150 forint körül van.

használat után dobom a kukába.

esetleg nejlon zacsiba jó szorosan ha betekered akkor 2-3 napig elvan.


lakkbenzin kevés festékhez van már, vagyis úgy mondom kevés festéket old, akkor inkább nitro hígító ha bőrről akarsz festéket eltávolítani.

természetesen után meleg szappanos vízzel kezet mosni.

gumikesztyűben meg nem festegetünk oldószeres festékkel, mert szétmarja pillanatok alatt a gumit.

inkább PU kesztyű, ebbe legalább nem izzad bele a kezed.

2018. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen festék. Ha vízfesték, akkor azt a víz oldja.

Zománcfestéknél pl. nem jó. Oda csak a higító a jó.

Az ecsetet pedig úgy kell megpucolni, hogy egy üvegbe öntesz higítót, és abban kiáztatod.


Több ecsetnél célszerű több üveget is használni, és egymás után belemártogatni, áztatgatni őket. Végül újságpapírral letörlöd.


Fontos: Ha a higítót már nem lehet használni, ne öntsd a wc-be, lefolyóba.

2018. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ecsetet két festés között apám, nagyapám, sőt korábban én is vízben tároltam, de azért be tud száradni kissé benne a festék (a szálak tövéből kimoshatatlan) és az ecset néhány használat után eldobható. Az ecseten rajtamaradó vízcseppek gondot okozhatnak. Igaz, hogy a hígítók, oldószeres drágák, de új ecsetért is el kell menni, így pár éve a munka teljes befejezésekor én igyekszem nitrohígítóval 3-4-szeri oldással kimosni a maradékot az ecsetből, ami 1 dl-nél kevesebb oldószerrel is megvalósítható. A Xyladecor-nál kifejezetten ez vált be, mert az nagyon hamar bekeményedik és utána nem távolítható el az ecsetből.
2018. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!