Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az leírásban szereplő asztallá...

Az leírásban szereplő asztallábat milyen csavarral, illetve hogyan érdemes felfogatni a bútorlaphoz?

Figyelt kérdés

A bútorlap 2x18mm, azaz 36mm. (duplázva van)

Említett láb: Canberra 695mm RAL9006

Kép: [link]


[link]


7,5mm-t mértem szélességre. Nem tudom, hogy 8mm-es csavar belemegy-e.

Tehát kérdésem, hogy milyen hosszú, milyen fajta csavart érdemes venni? + gondolom, 1 lábat 4 csavarral érdemes felfogatni. Nem akarom, hogy kiszakadjon, stb, így inkább kérdezek előtte, válaszokat pedig előre is köszönöm! :)



2018. júl. 1. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz extra igénybevétel, akkor lábanként 4db ha lehet "D" fejű 6x30 (35) faforgácslap csavarral, alá fakötésű vagy karosszéria alátéttel, hogy maximálisan fogjon és felfeküdjön. Elég erős lesz.

Ha nehéz a láb és esetleg sokszor huzigálod, és elég ügyes vagy, akkor 4db korpusz összehúzó csavarral(lapos fejű). feltétel, hogy az asztallap tetején ezt kicsit be kell süllyeszteni, és nem lesz zavaró. de ebből akár 2db is elég lábanként. [link]

2018. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én menetes betéttel (tessauer csavar) oldanám meg. Sokkal biztosabb, ráadásul a szét(össze)szerelést is megkönnyíti.
2018. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az asztallapot felülről sértetlenül szeretném meghagyni.

Majd holnap látok neki, addig még bármiféle jó tanácsra hallgatok :) Utána is csak hát... őőőőhm...igen :D

Kérdésben elfelejtettem, hogy lényegében egy minimalista íróasztal lesz (egy asztallap és semmi egyéb), tehát monitorok, laptop, billentyűzet, egér a maximális terhelés. Négy láb helyett azt tanácsolták, hogy ezekkel stabilabb, árban pedig minimálisan olcsóbb is. Miután kézhez kaptam az előbbiben nem feltétlen vagyok 100%-ban biztos, de mint laikus nem tudom, max egy közbenső merevítőrúddal :/

2018. júl. 2. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez önmagában nagyon gyenge szerkezet. Nem attól fog függeni az erőssége, hogy milyen csavarral rakod fel, hanem attól, hogy a csavarok a lábra merőleges irányban milyen távol vannak.

Ha 65 a szélessége a lábnak, akkor a csavartávolság épp csak kb. 5mm tud lenni.


Szóval mindenképp szükséges a két lábat összekötő valamilyen merevítés.


Egyébként a legegyszerűbb lett volna, ha levágatsz hozzá két bútorlapot, amiből két láb meg lett volna, a hátuljára meg rászegezel furnér lemezt, az megadja a stabilitást.

de most már mindegy, ez a láb is olyan dolog, amivel jól át lehet verni azt, aki nem ért hozzá...

2018. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó a bútorlap láb, csak az nem feltétlenül minimál stílus. Nincs ezzel a lábbal semmi baj. Ha normálisan meg van fogatva nem lesz baj vele. Ha belefér (pénzbe/stílusban) akkor azt tudod tenni, hogy a két lábat összekötöd középen.
2018. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!