Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes otthonra minőségi...

Érdemes otthonra minőségi gépeket venni, Makita, Metabo Hitachi?

Figyelt kérdés

Elkezdtem beruházni komolyabb gépekre, szeretek barkácsolni amit tudok magam csinálom a házon.

Eddig kb 250-300 ezer forintot tettem bele márkás gépekbe, mert untam hogy a gagyi tescos stb gépek egyik pillanatról a másikra megadják magukat.

A különbség természetesen fényévekben mérhető, egy Makita sarokcsiszoló és egy tescos között.

Na már most többen is megszóltak, hogy minek veszem ezeket a drága "divat" gépeket, ha nem ipari szinten használom.

Jó lenne nekem az olcsó is, vegyek belőle kettőt és akkor van tartalék...

Szóval tényleg nem érdemes otthonra drágább kategóriájú gépeket vásárolni, mert úgyse fogom kihasználni?


2017. máj. 20. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű... Mennyire sokat használod? Mennyire telik rá? Milyen eszközről van szó?

Én régóta elég csóró vagyok, nem is vagyok olyan nagy barkácsoló, de kellenek eszközök. Fúróból és láncfűrészből (az pont nem barkács, de kert is van :)) Makita van, nincs mese, ezeknek bírniuk kell a gyűrődést (ezeket sem használjuk naponta, de azért gyakran kellenek s egy rossz minőségű láncfűrészből keveset nézek ki :D mondjuk nincs benne tapasztalatom)... Flexből nincs annyira márkás, azt alig használjuk, eddig OK. De ha telne rá, hosszú időre terveznénk, biztosra mennénk és mindenből márkás lenne. Nekem szívem csücske a Makita, eddig nem csalódtam benne...


Te is írod, hogy sokkal jobb egy márkás eszközzel dolgozni, ennek nyilván megvan az értéke számodra, nekem is meglenne... Nagyon meggondolom, hogy hol adok alább a minőségből, mert most nem telik rá, de az olcsóbb is megteszi évi kétszer.


Hogy mások beszólnak akkor is, ha igazad van, nos, a világ ilyen. Ez nem a te problémád.

2017. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem az ipari célra használatosokat veszem meg,de a gagyit is kerülőm .A jót meg kell fizetni,ha meg fiatal,közép korosztály vagy ,akkor sok évig kellenek neked .
2017. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden attól függ mennyit használod, mit kell bírnia. Ha sokat vagy erősen igénybevett gép(láncfűrész...) abból érdemes a jobbat venni, mert bírni fogja a strapát, nem akkor döglik be amikor éppen kellene, esetlegesen jobb garancia, és szervíz is sokat számít.Aztán ha utána olvasgatsz nemcsak kényelem, de munkavédelem, egészségvédelem(rezgés csillapítás...) is szóba kerül egy sokat használt szerszámnál és számít is. ha ritkán, vagy kisebb igénybevételre veszel gépett, akkor simán elmegy egy barkács kategória is. És persze érdemes kivárni egy-egy akciót, mert azon sokat lehet nyerni.
2017. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ pl Fűkasza ,láncfűrész ,háti permetező , rotációs kapa fűnyíró nálam márkás és erős gép. Mert ezeknek akkor és úgy kell működni ahogy én szeretném. Sarokcsiszoló vagy dekopír már kevésbé érdekel. A szőlőt vagy gyümölcsfát permetezni akkor kell mikor itt az idő . Tehát a permetezőnek menni kell. Ha a dekopír tönkremegy az nem bosszantana annyira.De egyébként nem éri meg gagyit venni olyanból amit sokat használsz. Hosszú távon az olcsó többe lesz és az ideget még nem is számoltam
2017. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alsó kategóriával az a baj, hogy tényleg nem való munkára. Most komolyan vegyek 10000 körül egy olyan szerszámot, ami félórányi szokványos használat után lötyögni meg olvadni kezd? És ezt csak azért, mert mindenből eggyel vékonyabb és kettővel rosszabb összetételű kellett bele? Meg ilyenek, hogy a biztonsági fékszalag hossza sehogy nem elég arra, hogy szabadon forogjon a gép... Így legalább a motor is, a hajtás is és a fék is folyamatosan kopik, melegszik. Mennyit szeretnél adni ilyesmire?


Aztán van az eggyel jobb, ami tökugyanúgy néz ki, kevésbé tűnik játéknak a színe meg a kidolgozottsága, és talán már nincs dugig kimondottan önrongáló ökörségekkel. De azért abban se a második legolcsóbb (boltban kb kétezer forintos) csapágyak lesznek, hanem a legolcsóbbak (négyszáz forint max). Ott se lesz teherbíró az erőátvitelt tartó műanyag burkolat, és igazán csapatni se lehet neki, mert azért intenzív (pl. határidős) melón ez is megfekszik egy óra alatt. Aztán van egy árszakadék, és a rendes gépek. Nyilván nagyon életszerű, hogy fél-egyórányi nem túl intenzív munkára veszem elő a ház körül, azt is ritkán. Inkább az a ritka, ha nem egész nap kell, amikor előszedem. Ha azt nézzük, ötszörös áron már kapsz olyat, ami nap mint nap is bírná ez egésznapozást, és még a por is meglepően nehezen jut bele, és ha belejutott, akkor is végigcsinálhatod a dolgodat, nem kell állandóan mindenedet körbefújni a kompresszorral, elég a végén, vagy nagyon porolós munka közben kávészünetenként. Ez az alapszint szerintem. Az extrák még efölött kezdődnek.

2017. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én inkább elektromos kézi szerszámokra gondolok, láncfűrészem az van egy 55 köbcentis Jonsered, évek óta bírja a strapát olajon és benzinen kívül semmi nem kellett bele, na meg az éles lánc ugye.

Előtte volt ilyen praktikeres benzines láncfűrészem, belefulladt a csuklónyi akácfába, meg gondolt egyet és leállt.

Utána fél óráig kellett rángatni mire elindult...(már ha elindult)

Eddig egy SDS+ fúrót, gérvágó körfűrészt, sima fúrót, akkus fúrót, dekopír fűrészt és egy 125-ös sarokcsiszolót vettem.

Nem napi szinten használom, hétvégente inkább ha van időm barkácsolni (mint pl ma :))

Régen csak gagyi gépeim voltak, sokat szenvedtem és küszködtem velük, főleg mikor elromlott és nem volt mivel dolgozni.

Azért is döntöttem a márkás gépek mellett, mert megelégeltem hogy bármikor megadhatja magát a gagyi szerszám.

Leginkább a családban megy a műsor, hogy "szórom a pénzt" felesleges dolgokra, "miért nem jó nekem az olcsóbb?"

Anyagilag jelenleg belefér, apránként vettem a szerszámokat nem egyszerre.

32F

2017. máj. 21. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 16000Ft-os kis Makita flex megérte az 5év garanciával... Évente alig több 3000-nél. Melyik 4000Ft-os kis flex szolgál végig egy bármilyen nehéz évet jó teljesítménnyel, finom járással? :-)
2017. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Hitachi sosem volt minõségi gép.
2018. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!