Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kisflex-el lehet fát vágni?...

Kisflex-el lehet fát vágni? Létezik rá valami erre alkalmas korong? (125-ös amúgy és 850 W-os)

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 17:03
1 2
 11/19 anonim válasza:

Nekünk mindig van eladó stihl fűrészünk!


szartneked@gmail.com Tárgy legyen Stihl!

2010. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson!
2010. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

10-11 ezer/perc fordulaton nem szoktak fűrészelni, azt kb 2500-3500- as fordulaton szokták. Vegyél egy körfűrészt.

:)

2010. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha ismered a biztonsági előírásokat, és hajlandó is vagy azt be is tartani, csak ezek után érdeklődj korong után!
2010. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 ooknub válasza:

Ha-ha-ha-ha!

Ezt komolyan kérdezted????

Én Győrben az AUDI gyárban ismerek egy felsővezetőt, aki megpróbálta a flexbe befogott körfűrészlappal levágni a fa ágát, hát nagy mázlija volt, hogy az orvosok meg tudták menteni a kezét az amputációtól...merthogy a faág bekapta a fűrészt, az meg vitt mindent, mint a piros hetes.

SZÓVAL MEG NE PRÓBÁLD!!!

2010. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az a fajta amin lánc van, Fa-flex néven tudod megvenni. Azonban tényleg csak a legvégső esetben használd...

Kb. 2000-2500 ez a korong, kis szerencsével dekopirt veszel 3000-ért.

(bár nem írtad milyen fát szeretnél vágni)

2010. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Csappz válasza:

[link]

pl ez egy ilyen tárcsa :) gondolom azért van olcsóbb is :)

2016. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 pékbalu válasza:

Hát én többet nem, túl nagy a kerületi sebessége, hogy irányítható legyen, favágó flexkorong meg NEMLÉTEZIK!!!

a FOGAINAK OLYAN PICINEK KÉNE HOGY LEGYEN, AMI PONT SZ*RT SE ÉRNE.

(beragadt capslock bocsi)

Tegnap vágtam fát kisflexszel, és ha nincs rajtam irhakesztyű, már nincs bal mutatóujjam tőből!

ÚGYHOGY NINCS FAVÁGÁS FLEXSZEL! ÉRTHETŐ?

2017. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 H.Lackó válasza:

Létezik ilyen korong csak nagyon körültekintően kell használni. Én is szoktam egyszer kétszer használatba venni. Bár szigorúan csak fordulatszám szabályzós géppel és azon is a legalacsonyabb fordulaton.

Nem árt eldönteni, mi ér többet. Egy kimondottan fa vágására alkalmas és gyártott gép beszerzése avagy egy két esetleg végzetes sérülés beszerzése. Zárójelben jegyezném meg, hogy ezen korongok nem arra vannak kitalálva, hogy egész nap fát vágjunk. Egyszerűen helyszíni szerelésnél fellépő fából készült akadályok (kisebb akadályok) megszüntetésére szolgál. OSB lemez vágására inkább használjunk dekopir fűrészt vagy kézi kőrfűrészt.

2018. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!