Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lidl. Ben 20. ától. Lesz...

Lidl. Ben 20. ától. Lesz élező van tapasztalatotok felölle?

Figyelt kérdés
[link]
2017. febr. 13. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem látok rajta vizcsatlakozást!:-)) (6700-as fordulaton hütés nélkül a vékony éleket szerintem szétégeti)
2017. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet, h szabályozható a fordulat?
2017. febr. 13. 19:48
 3/6 kovpet ***** válasza:
Hacsak nem akarsz rendszeresen tucatnyi vagy akár száz kést élezni, akkor javaslom, hogy kézzel élezd őket.
2017. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Korábban vettem ilyent. Nem dobtam tőle egy hátast. Egy pinduri gyémántporos köszörűkő van benne, és nagyon kiegyensúlyozatlannak tűnik amikor pörög.
2017. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja a 6700-as fordulat kell is ahhoz a kicsi kőhöz, mert még szerintem így is kicsi a kerületi sebesség a normális élezéshez.
2017. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fordulatszámmal nem kell foglalkozni, a vágósebesség gyárilag jóra be van lőve, a lényeg az. Hiába tűnik soknak a 6700, ilyen kicsinyke tárcsát nem lehet 1500-as fordulaton hajtani.

Ami inkább problémát jelenthetne, hogy a gyémánt nem mondható ideálisnak acélok köszörülésére. Egyszer melegedjen túl a gyémánt, a karbidképződés miatt használhatatlanná is válhat. De ez egy ilyen barkács szintű igénybevételnél nem fog jelentkezni, nem kell vele foglalkozni. Egyébként a jobbféle acélhoz szánt gépeket CBN koronggal szerelik, a gyémánt keményfémekhez ideális.


Ettől függetlenül nem ajánlom ezeket a gépeket. Csigafúrónál még talán hasznos is lehet ha valaki nem tudja kézből megélezni, bár a keresztélt ez nem tudja kivenni szerintem.

Kést, ollót, vésőt viszont még mindig nem köszörülünk. Legyen akár milyen finom is az a gyémánt tárcsa, finom vágóélekhez nem jó. Egy csigafúrónál vagy esztergakésnél nyilván más elvárásaink vannak élminőségben mint egy konyhakésnél vagy favésőnél. A durva csorbulásokat ki lehet venni és kb. eddig érdemes köszörűgéppel késhez nyúlni. Ha evvel nekiállsz egy kést köszörülni akkor annak az lesz az eredménye, hogy állandóan élezni kell és szépen elfogy a penge. Láttam már 1-2 kést ami évekig jó volt, amíg a tulaj neki nem állt köszörülni, utána hetente éleznie kellet, mert egyszer sem csinálta meg normálisan. Mire hozzám került hiányzott vagy 1cm a pengéből.


Késeket, vésőket fenni kell. Veszel 4-5 különböző szemcseméretű fenőkövet, persze szépen sorozatban. Azokkal szépen felhúzod, majd a végén esetleg bőrön lehet finiselni még. Ekkor kapsz egy jó minőségű és tartós élt, és a pengét se fogyasztod el.

2017. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!