Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kézi szalagcsiszoló elég erős...

Kézi szalagcsiszoló elég erős fémek felületi csiszolásához?

Figyelt kérdés
A meleghengerlés nyomát akarom csak eltüntetni vele, elég erős ahhoz egy otthoni kis barkács gép is?

#csiszoló #szalagcsiszoló #melegen hengerelt #kézi szalagcsiszoló #revétlenítés
2016. dec. 8. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ milyen az a kézi szalagcsiszoló. Egy olcsó kínai valószínűleg nem fogja díjazni, de egy normális kivitellel simán neki lehet állni.

Én is szoktam a sajátommal fémet csiszolgatni, nincs semmi baja neki, pedig hegesztést is szoktam síkba hozni vele. Természetesen a nagyját azért leveszem flexxel, a szalaggal inkább csak simítom. Szerintem a te célodra is jó lesz.


Az enyém egyébként ilyen: [link]


Teljesen elégedett vagyok vele, bírja a kiképzést, pedig néha hajtom azért rendesen. Bátran ajánlom.

2016. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és az ajánlást, de nem szeretnék 120 ezret rászánni a célra, mivel csak ennyire fogom használni, másra nem. Ezért irrelevánsan sok lenne.

Mindenesetre köszönöm a választ!

2016. dec. 8. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak szólnék, hogy a fa csiszolásához erősebb csiszoló kell, mint a fémhez. A fa rostjai beleakadnak a csiszoló szemcsékbe és nagyobb erővel lassítják, mint a fém, ahol nincsenek szívós rostok.
2016. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát egy olcsó-kisteljesítményű gép is megfelel a célomnak?
2016. dec. 9. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy 20 ezer ft körüli 650 wattos skilem van. Fémre, fára eddig megfelelt. Nagyüzemi célra nem használnám.
2016. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető hogy egyszeri munkára nem akarsz ennyit rákölteni, azt a gépet csak mint ajánlást linkeltem. Nekem evvel van tapasztalatom és ezért tudom ajánlani, de nem állítottam hogy csak ez felel meg a célra. Lehet a legolcsóbbakkal is próbálkozni, de ugye azoknál nagyon nagy a minőségi szórás, ugyanannyi pénzért lehet kifogni használhatót meg ipari hulladékot is. De mivel ezekkel nincs széleskörű tapasztalatom, ezért nem is ajánlhatok közölük.


A 3. hozzászólást azonban nem hagyhatom szó nélkül.

Ilyen szakmaiatlan, megtévesztő, kioktató stílusban írt válaszokkal kár félrevezetni a kérdezőt. Mivel egyértelmű valótlanság, kár is tételesen cáfolni. Azonban egy nagyon egyszerű gyakorlati példán keresztül nyilvánvalóvá válik az igazság.

-Fogjunk egy 80x100mm felületű fa hasábot és egy P80-as szalag segítségével munkáljunk le belőle 3mm-t. A szükséges időt mérjük közben.

-Fogjunk egy ugyanakkora felületű fém hasábot. Legyen pl. S235 anyagminőség, az közel áll a zártszelvényhez. Ugyanazon géppel és ugyanolyan szemcseméretű szalaggal próbáljunk meg belőle lemunkálni azonos mennyiségű anyagot, úgy hogy hasonló idő alatt végezzünk.

Elárulom előre, hogy nem fog sikerülni. Ahhoz, hogy egy idő alatt végezzünk, a fém megmunkálásához nagyságrendekkel nagyobb előtoló erő szükségeltetik. Amit természetesen a csiszológép nem fog díjazni, előbb megáll, majd leég. Ennyit a szükséges teljesítményről.


De ha nem hiszel nekem és kísérletezni sincs kedved, akkor ajánlom a faipari dobcsiszolók és a fémipari lapcsiszolók teljesítményének és lemunkálási kapacitásának összehasonlítását. A két gép szerkezeti/működési elvében nagyon hasonló, jó összehasonlítási alap.

2016. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt hiszem kölcsönkérek valakitől egy kisgépet és megnézem mire megyek vele, az lesz a legegyszerűbb

2016. dec. 9. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A fa-fém csiszolás összehasonlító elemzése ipari környezetben ragyogóan megállja a helyét. Ha a leadott teljesítményt tekintjük egyformának, akkor az előtolás nagyságrendekkel eltér úgy, ahogy írod.

Csakhogy itt nem ipari, hanem barkácskörülmények vannak. Illetve nem 3mm-t akar lemunkálni, hanem csak egy sorját. Egy barkácsgépnek lehetetlen kézzel nagyságrendekkel nagyobb előtolást adni, mert akkor tényleg leég fánál is és acélnál is. Tehát adott a barkácsgép és a kézzel kifejthető előtolás, ami mindkét esetben egyforma.

Ebből a szempontból viszont a fémnél elérhető teljesítmény nagyságrendekkel kisebb. Pont erről beszéltem, hogy a fába beakad, a fémnél inkább csúszik.

Ha pedig a kioktató stílusról beszélünk, akkor az nem nekem van.

2016. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!