Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban régi kapcsolókat,...

Panelban régi kapcsolókat, konnektorokat ki kell cserélni?

Figyelt kérdés

A lakás több mint 30 éves és szerintem még eredeti szerelvények vannak. Semmi bajuk de egy ismerősöm mondta hogy ezeket cserélni kell mert tűzveszélyesek. Ezekről van szó:

[link]

[link]

[link]

Ha nem muszáj nem bántanám...tényleg veszélyes?


2016. szept. 11. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Baromság! A vezeték nem veszélyes?
2016. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Problem? ***** válasza:
78%
Igen elöregedhetett az anyag nem egy nagy költség a cseréje (villszer)
2016. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
40 éve is ezek voltak már. ha a villásdugók könyen járnak, akkor érdemes cserélni, mert kimelegedhet. nagyobb gond az alu vezeték kötései.
2016. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a főldelés nélküli dugalj elég veszélyes.


Egyébként ezekben a régi panelokban inkább az aluminimum vezetékek azok amiket inkább cserélni kellene.

Azok már nem korszerűek, és a mai áram felhasználási igények esetén lehet velük gond.

Egyébként elméletileg az épület gépészet elemeit 25 évre tervezik, így 25 évente felkéne újítani, de legalábbis át kell nézni...

2016. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy ez előttem szólók írják, itt elsősorban nem a kapcsolókkal van a gond, hanem az elöregedett és vékony aluvezetékekkel. Persze a földeletlen dugallj se jó dolog, de ha nem akarod szétbombázni az egész lakást sokmindent azokkal se lehet kezdeni.

Szóval ha a régi vezetékek maradnak, hiába cseréled ki a szerelvényeket az üzembiztonság nem nagyon fog nőni.

Esetleg kényszermegoldásként marad a külső szerelés, ahhoz nem kell annyit bontani.

2016. szept. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Hát most jól rámijesztettetek. Csináltam egy gyors keresést és hát, én ezt nem tudom megcsináltatni :( Annyi talán pozitívum, hogy néhány kivétellel járatokban futnak a vezetékek, konnektorok nincsenek felfűzve. Ha kicseréltetni nem is tudom, van lehetőség valami köztes megoldásra? Pl átnézni-kötéseket meghúzni...

2016. szept. 11. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell annyira aggódni

A panelek kb 80% ában még as régi aluminium kábelek vannak.

És ritkán szoktak tüzet okozni:)

2016. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Varga Péte4 ***** válasza:
Érdemes villanyszerelővel átnézetni. Az almínium vezetékek kötéseit a dobozokban és a szerelvényekben ellenőrizni/utánhúzni.
2016. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Varga Péte4 ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy védőérintkező nélküli aljzat is van. Hát ebbiz nem szabályos. Ha szerencséd van, a vezetékek kábelcsatornában vannak, vagy csőbe vannak húzva így viszonylag fájdalommentesen megoldható a javítás.
2016. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!