Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes lecserélni a régi...

Érdemes lecserélni a régi izzókat ledesre?

Figyelt kérdés

Ha mindenhová ledes izzókat tennék lenne értelme?

Most ahol megoldható , ott energiatakarékos (spirál) izzók vannak. De ezek idővel halványulnak, és nem szeretik a kapcsolgatást sem.



2016. aug. 10. 17:45
1 2
 1/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Érdemes. Árban drágábbak de 10-20-30 évig bírják és nagyon keveset fogyasztanak. Max darabonként is jó és nálunk is holt itt hol ott lett cserélve.
2016. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Normálisra érdemes, gagyira pénzkidobás.
2016. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóminőségű ledesekre cseréled akkor van értelme, tízszer kevesebbet fogyasztanak a ledesek mint a hagyományos izzószálasok, és még az élettartamuk is sokkal hosszabb.
2016. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a gagyi és a nem gagyi közt? A darabonként 1000-1200 Ft-os gagyi?
2016. aug. 10. 19:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 3W-os, akkor nem. De annak fénye se sok van.
2016. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Olvastam a googlében egy fórumot .Többen írták ,ahhoz hogy fény legyen,többet kell felszerelni,hasonlóan spot lámpákhoz

Irányitott fényt kell alkalmazni.Éjjeli lámpákba tök jók.

Az árukat sosem hozzák be,mert a megadott használati idő háromnegyedénél,már csak a fényerejük is ennyi .

Én magam is visszacseréltem kompakt izzókra .

Persze,ezeket is el kell adni,és kell a reklám is neki.

Gondolj bele,hányadik világítási megoldásnál tartunk már.

Fénycső,higanygőz,spot,kompakt,csak úgy kapásból .

Felhasználói társadalmat élünk .Amit legyártottak el is kell adni .Hogy mi van a dobozára írva ,az csak egy dolog . A tetőfedő anyagokra is mérhetetlen nagy garanciát igérnek,akár 50 évet is.10 év elteltével már a gyártó sem létezik .Igy van ez led izzóval is ,gondolom én .

Hova viszed vissza,ha még garanciális ? Pillanatok alatt zárnak be agy üzletek is .

2016. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Több márkát próbáltam. Eddig a legígéretesebb a Phillips, a többi viszonylag rövid használat után tönkrement.

Eddig egy bírt kb egy évet, a többi kevesebbet. A Phillips fél évnél tart, az első, ami az ígért fényerőt hozza. Az élettartamot meg meglátjuk.

2016. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Megéri. De csakis normálisra. A gagyik zsákbamcskák, lehet hogy jól fog működni évekig, de lehet hogy pár hét múlva kinyiffan, sz.r a színhőmérséklete vagy gyenge. Nekem is voltak/van noname márkájú ledem, 3-ból 1 élte túl az 1 évet, mondjuk azóta az tökéletesen világít, szerencsém van. Mostmár csak Osramot vagy Philipset veszek. Igaz, hogy drágábbak, de hosszútávon jobban jövök ki, mintha félévente cserélgetném a gagyi égőket.
2016. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Ment a zöld pacsi.

2016. aug. 11. 06:44
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Az utóbbi időkben az Aldiban láttam és vettem is nagyon kiváló fényű ledes fényforrásokat. Igaz, egy db 4-7 Wattos darabja 2.000,-Ft körül van, de nagyon jó hatásfokkal működnek és a fénye hihetetlenül erős, már a fogyasztáshoz képest.


Ezek többnyire körsugárzók, de úgy oldottam meg, hogy pl az előszobában és a fürdőszobában levettem róla a burát, mert az nagyon sokat vissza fog a fényből és a hő leadását is csökkenti. A lednek az élettartamár jelentősen csökkenti ha zárt burában használjuk, mert túl mwelegszik és az gyorsabban öregíti. Tudom, mert az elmúlt kb 15 évben nagyon sokat foglakoztam ledekel, amióta kijöttek a fehér ledek, azóta folyamatosan kapcsolatban vagyok ezekkel. Innen ismerem az érzékeny oldalát és a tulajdonságait is.


Itthon már minden fényforrást kicseréltem ledesre.

Sőt kicseréltem minden fogyasztót energia takarékosra.


Kicseréltem a hűtőt, kicseréltem a tv-t, a mosógépet.

Azelőtt a havi villanyszámlám 14-16.000,-Ft körül volt.

Most 3.500,-Ft-nál nem fizetek havonta többet és év végén még vissza is kapok belőle. Vagyis a negyedére csökkent az energia felhasználásom, amióta ledesre cseréltem mindent és amióta energia takarékos berendezéseket használok.


Azt se illik kifelejteni, hogy az energia ára is sokat csökkent azóta a politika jóvoltából. Ebben a csökkenésben az is benne van.

2016. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!