Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a kismegszakító...

Mi a különbség a kismegszakító és az olvadó biztosító között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy melyik hogyan működik, de mikor használjuk melyiket?

Van olyan áram érték, amelyikre elv mindkettő jó lehet, ilyenkor mitől függ, hogy melyiket használjuk?


Illetve egy másik kérdés (lehet oltári nagy marhaság), de biztosító mögé is lehet fi relét tenni? Vagy azt csak kismegszakítónál lehet használni?



2016. máj. 24. 19:57
1 2
 11/12 anonim válasza:

Ja ès amit tegnap leírtam,ahhoz kapcsolódóan lènyegében azért raktak règen olvadóbiztosítèkokat a villanyóra szekrènyekbe (àltalàban diazed olvadóbetétek voltak),mert a règi kismegszakítók (pl a règi benyomós bakelit ,vagy a Bakony művek àltal gyàrtottaknak ) nem volt valami nagy megszakítókèpessègük,ès ez miatt olvadó előtètbiztikkel vèdtèk őket,illetve sok lakóèpület közel volt a közcèlű trafóhoz ,amiből az következik,hogy a lakóèpület,ès a transzformàtor között kis vezetèk impedancia volt ,ahol màr izmosabb zàrlati àramok kialakulhattak meghibàsodàs esetén, ha a kismegszakító zàrlati megszakítókèpessègèt meghaladja ez az èrtèk ,az esetben annak èrintkezői összehegednek ,így nem is tudja megszakítani az àramkört ,àltalàban ilyenkor van egy kis pikk-pukk,illetve villamos tűz...


Ma màr többnyire a 6kA -es kismegszakítók kielègítőek lakossàgi felhasznàlàsra.

Egyébként màig nagyon is alkalmaznak diazed ,Neozed biztiket ipari üzemekben.


Erre pèlda:


automata fàzisjavító berendezèsek vezèrlèsènek tàpellàtàsa közvetlenül a nagyàramú sínekről törtènik,itt mindenesetben olvadókkal vèdik a vezèrlèst.


Jelző ,vezèrlő kèszülèkek ,ha közvetlenül a sínről vannak tàplàlva,akkor àltalàban olvadó betéteket raknak vèdelmükre ,ezeket nem szabad kismegszakítóra kicserèlni ,legfeljebb modernebb olvadóbetèt foglalatra ,illetve olvadóbetètekre.

2021. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezek itt nem helytálló megállapítások.

Már jó régen is voltak kismegszakítók a mérők előtt. Ha felrobbant, felrobbant, az ív akkor már nem maradt állva. Amellett, mikor a kisebb megszakítóképességű kismegszakítók voltak, akkor a transzformátorok teljesítménye is kisebb volt (a drop meg majdnem kétszer annyi), a kábelek, vezetékek vékonyabbak. A szakaszbiztosítókról, a kapualjban levő vagy az oszlopbiztosítókról nem is beszélve. Mindezeken felül a lakóépületekre meg szabványfelmentés is volt, ha a kismegszakító szekrényben volt.


A nagy zárlati teljesítményt jelentő gyűjtősínre csatlakozott vékony és limitált hosszúságú vezetékeknél meg a szabvány szerint nem kellett zárlatvédelem, pont azért, mert nem is lehetett megfelelőt odarakni. Ma sem kell.


Csak nézek, mik íródnak itt. :D

2021. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!