Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pálcás gép vásárlása elött...

Pálcás gép vásárlása elött állok. Max 35. 000. ft. Om van rá. Inverterek drágábbak is ugye, illetve valamelyik fórumba azt olvastam, hogy azt könnyebb hazavágni. Mi a véleményetek a következő trafókról?

Figyelt kérdés
[link] htm [link] htm? First=1 [link] htm Az első a leg tetszetősebb számomra, mert abba van ventilátor. (aztán lehet a többibe is van csak nem látszik) Mennyire lehet melléfogni ilyen hetrákkal? Ezek elvileg viszik a 3,2. es pálcát is? Köszönöm.
2016. máj. 13. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vennék már trafós gépet. A trafósoknak az ideje lejárt. Ezek a régi Hetrák tartósak voltak ugyan, de dög nehezek és csak rutilos elektródákkal használhatók. Ez mellett szerintem ezek túl vannak árazva. Évek óta inverteres gépekkel dolgozom és nincs probléma velük. Nem tudom, hogy lehet "könnyebben hazavágni" mikor mindegyikben van hőkioldó. Pont a Hetrából volt olyan, ami lefüstölt a nyári melegben, egynek meg a kondenzátorai szálltak el hatalmas durranás közepette. Az inverteresek, kicsik, könnyűek, kevesebb árammal beérik, egyenletesebben, szebben hegesztenek és többféle anyaghoz/pálcához használhatók. Inkább egy kicsit többet szánj rá és ne a legolcsóbb gagyit vedd meg, akkor nem lesz probléma vele.
2016. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közel ennyiért már veszel egy új inverteres gépet, amire gari is van.


[link]

2016. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyetértek 1 válaszolóval,..de a könnyebb hazavágni 1 inverterest,..valóban igaz.

1.Elég egy kis nedvesség a panelon

2.Nem mind kompatibilis generátorokkal.

3. vétlen leejtés.

4. fémpor bejutása(flex)

5.Hálózati feszültség lökést(villám)semennyire nem tolerálja.

6 túl alacsony feszültséget(sok hosszabítón jön az áram) sem szeretik.

Mindezek ellenére a könnyűség,gazdaságosabb üzemelés,a jobb/szebb varrat,univerzálisabb használhatóság miatt én is az inverterest ajánlom,mint egy őskövület dögnehéz trafót.

2016. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamint a használt trafók sem biztos, hogy tutik. ha újratekerték őket, hamarabb lesz menetzárlatos, vagy már most azok, és tekertetheted valahol újra őket. nem érdemes megvenni ilyen agyon használtakat, ha kapsz újat garival ugyanennyiér.
2016. máj. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!