Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elix fúróállványról van...

Elix fúróállványról van valakinek hasznos véleménye?

Figyelt kérdés

Néha csak a pontosan 90 fokos fúrás a megfelelő, ehhez szeretnék lehetőleg olcsón egy állványt. Abszolúte hobbi céllal, szinte csak fát fúrnék vele.


[link]



#elix
2016. ápr. 20. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én pont ezt vettem kb. két hónapja és azóta szinte minden hétvégén használtam.

Hát az az igazság, hogyha nagyon ügyes vagy, akkor meg tudod vele oldani úgy a munkát, hogy pontosan dolgozz vele, mert amikor egy picit lenyomod a kart, akkor kb. 2-2,5 mm-t is lötyög jobbra-balra. És ez bizony nem túl szerencsés dolog, hogyha nagyon precíz munkára szeretné az ember használni, ahol 0,5 mm eltérés már nem fér bele...


A pár 100 ft-al drágább és szintén az Obi-ban árult LUX állvány sem sokkal jobb, ahogy próbálgattam, az is kb. ugyanígy lötyög.

Én még nem próbáltam idő hiányában, de már tervezem, hogy valamikor menetet fúrok a burkolatába és belehajtok egy csavart, hátha meg lehet szüntetni ezt az idegesítő problémát.


Viszont én ennek ellenére is úgy gondolom, hogy mégis megéri ez az állvány a rongyos 4500 ft-ot, mert pl. nagy előnye egy rendes állványos fúróhoz képest, hogy ennek nem az asztallapját kell állítgatni munka közben.

Ha veszel kerékpárboltban egy 500 ft-os nyeregcső bilincses gyorsszárat, amit ha lecserélsz a gyári imbuszos állító csavarjára, azzal egy mozdulattal villámgyorsan és strapabíró módon tudod állítani a fúró magasságát és ez qrva jó dolog.

2016. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na, a PONTOSAN 90 fokos fúrás az, amit ezzel az állvánnyal soha az életben nem fogsz tudni fúrni. Hasonlóan működik az állványos fúróhoz, de a furatod csak körülbelül kilencven fok lesz, és nem pontosan kilencven fok. Szükség vagy kényszermegoldásnak jó lehet, de ennél még az alacsony árkategóriás állványos gépek is pontosabbak.
2016. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

...hát azért azt tegyük hozzá, hogy az átlag hobbi barkácsoló 20-30 mm-nél mélyebb furatot ritkán csinál, ami megfelel pl. a köldökcsapozásra, vagy pánthely marásra... ilyen mélységig bőven elfogadható furatot fogsz tudni készíteni.


De a biztos az, ha elmész egy OBI-ba és megkérdezel egy eladót, hogy mi a véleménye, (általában értenek hozzá) és/vagy te magad győződsz meg arról, hogy a kiállított darab alapján meg fog-e neked felelni.


Gondolkozz el azon, hogy egy 25-30 ezres állványos fúró sem biztos, hogy tökéletes. Ráadásul ebben az árban a 350W nem éppen bivaly teljesítmény, főleg, hogy ma már egy szaros kézi körfűrészbe is belepakolnak 1000-1200W-ot... szemben egy kézi fúrógéppel, amit belefogsz az állványba és azon tudod állítani a forgásirányt és a fordulatszámot.. előbbit anélkül, hogy fel kéne nyitni a gépházat és átrakosgatni a szíjat.

2016. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vsz megveszem ezt,mert eddig a kézi fúróval próbáltam merőlegest fúrni, több- kevesebb sikerrel, ahhoz képest nagyon jó lesz.

Az állványos fúró fel sem merült, mert van egy halom kézi fúróm,és az 57 m 3 es panelba nem akarok még egyet, + pénzt sem szívesen áldoznék rá. Elballagok Obiékzoz valamelyik fúróval, belepróbálom, és megnézem mennyire zavaró az a holtjáték

2016. ápr. 22. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel egy pár kép, itt az egyiken azt láthatod, hogy megcsináltam, amit korábban írtam: fúrtam egy menetet a felső részébe és egy 5-ös csavart belehajtottam és már nem nagyon lötyög.

Igazából a másik oldalára szerettem volna, csak ott elszúrtam a menetet.


[link]


A másik képen azt láthatod, hogy egyszer van benne egy 500 ft-os nyeregcső bilincs, illetve csináltam neki bútorlapból egy munkapadot, aminek segítségével pillanatszorítókkal is rá tudok rögzíteni szinte bármit.

Kapupántcsavarokkal még a satut is.


[link]

2016. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!