Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől hangos a körfűrész?

Mitől hangos a körfűrész?

Figyelt kérdés
Vadonatúj fűrészlap van fent a körfűrészgépemen, de őrült hangos. A régi lappal sokkal csendesebb, pedig az kézzel volt élezve, az új meg géppel, azaz, szabályosak a fogai .

2016. febr. 27. 22:47
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ha eddig halkabb volt szerintem nincs valami jól a helyén, talán nincs rendesen betéve, meghúzva.
2016. febr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Minden a helyén van, jól meg is van húzva a laprögzítő csavar.

Ennyit számítana, hogy az új lapon nagyobbak és ritkábbak a fogak?

2016. febr. 28. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni! :) Valószínüleg más a fogazása, igen, nagyobb fog-nagyobb hang. De gyorsabban is vág!
2016. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint lehet ez a különbség a korábbi 72 fog és a mostani 60 fog között?
2016. febr. 28. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű. Nekem asztalosműhelyem van, a fűrészgép hangjáról megismerem, hogy éppen melyik fűrészkorong van fenn. Minden gyártó más technológiát akalmaz, más a csillapítás kialakítása, más a fogazás. Ebből kifolyólag más a hangja a hatvan fogú Bosch fűrészlapnak, mint a negyven fogú Pilanának. Szintén más hangja van ha nagyobb, vagy kisebb átmérőjű lapot raksz fel.
2016. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!