Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik csavarlazító a legjobb...

Melyik csavarlazító a legjobb és hogyan működik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogyan képes kilazítani a beszorult csavart?

2015. dec. 23. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fellazítja a menetek közötti rozsdát és a kenőhatása által könnyebben el tudnak csúszni a menetek egymáson. Általában kiváló kúszóképességgel rendelkeznek, ezért a legkisebb résen is bejutnak.

Rengeteg féle van a piacon, nem igazán lehet eldönteni, hogy melyik a legjobb, én Motip-et használok, ez elég jó.

2015. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És ha nem rozsdás a csavar csak szimplán nem tudom szétszedni, úgy is működik?
2015. dec. 23. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A benne lévő kenőanyag ilyenkor is segíthet, de a túl erősen meghúzott csavart inkább ütéssel lehet meglazítani. Az összefeszült menetek néhány erőteljes, a csavar fejére mért ütés hatására általában fellazulnak és ezután már könnyebben megindítható.
2015. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
illetve van kézi ütvecsavarozó, ami elég jó. sokszor használtuk eredményesen [link]
2015. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 féle is van.


Würt

SaBestra

Rost Off

Plusz


Nicro 900

Rostlőszer


Ez utóbbit akkor használom,ha már semmi sem segít .

2015. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző által írt mindkettő kiváló.


Amúgy a konkrét esetre kell konkrét módszer találni, ha a csavarlazító nem oldja.

Vagy kalapáccsal megütni (hogy ne deformálódjon a fej annyira, hogy ne lehessen hozzá a szerszámmal csatlakozni, esetleg valamilyen célszerszámot ütni a kalapáccsal), vagy ha jól hozzáférhető fém, akkor lánggal kell melegíteni, a hőtágulásban máshogy viselkedik a csavar, meg amibe be van hajtva, meg a rozsda. Ez a legtutibb módszer.

2015. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagy Hő-ben vagy hőmozgásban hiszek.

A bekúszóképességben nem hiszek....volt már dolgom 1-2 féktuskó légtelenítő csavarral ami atomra berohadt,és általában csak az erős felmelegítés(>600C°) az ami segített itt. Minden más szerintem paraszt vakítás.

2015. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a hevítés nem opció, köszönöm!
2015. dec. 24. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!