Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti örülnétek ennek? Hasznát...

Ti örülnétek ennek? Hasznát vennétek?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel robotot szeretnénk építeni. Nem is feltétlenül robotot, hanem valamilyen kis elektromos eszközt. MIvel infós szakközépbe járunk így a programozás az annyira nem lesz nehéz nekünk.


Azt találtuk ki, hogy építenénk egy feszültségmérős/elemtöltős szerkezetet. Az egésznek az lenne a lényege, hogy lenne 4 foglalata amibe ceruzaelemeket lehet tenni. Az eszköz megmérné a behelyezett elem feszültségét, majd megjeleníteni egy színes monokróm LCD kijelzőn, hogy mekkora a feszültsége. Ha pedig akarjuk akkor a slot fölötti kapcsolóval, elindíthatjuk, hogy az elem kezdjen el töltődni.


Az egész alapját egy 4.000 ft-os mikro számítógép jelentené, amire rákötnénk egy kicsi LCD kijelzőt, meg 4 db feszültsgérzékelőt, és 1-2 kapcsolót.


Ez arra lenne jó, hogy például ha találsz egy elemet, akkor anélkül megnézhesd az állapotát, hogy berakod vmilyen eszközbe. Tehát ha találsz egy elemet, ami még jónak tűnik, de nem vagy benne biztos, akkor belerakod ebbe a kis eszközbe, bekapcsolod és kiírná, hogy például slot1 (ahová beraktad az elemet) 0,3V Ebből tudhatod, hogy az elem eléggé le van merülve. Ha akarod, akkor a slot fölötti gombbal pedig rákapcsolhatnád a töltést. (feltéve, ha az elem tölthető) a 220V-os dolgot pedig úgy oldanánk meg, hogy lehet venni már előre ilyen "tápegységet" ami átalakítva 3-5V-ra a 220V-ot. A mikroszámítógép rendelkezik egy USB-vel, amin keresztül utólag is lehet módosítani a programon.


Vélemény? Szerintetek hasznos? Hogy tetszik? Ha van ötletetek, akkor írjátok le nyugodtan.


2015. dec. 20. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyet vettem boltban - nem nézegetem az állapotukat, addig használom az elemeket amíg le nem merülnek, utána frisset veszek ki a csomagolásból.

Építsetek valami érdekeset, a net (a hobbielektronikával foglalkozó oldalak) tele vannak ötletekkel.

2015. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez elég béna...

jobb elemek maguk is képesek megmutatni a töröttségüket. de létezik ilyen eszköz is már többféle elemhez is használható. [link]


csináljatok inkább valami innovatív dolgot!

2015. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Várjuk az ötleteket.
2015. dec. 20. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Válogass

2015. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én (a szonár alapján) hőkamerát akarok építeni
2015. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Van már ehhez hasonló. Én nem rég vettem az Aldiban egy elemtöltőt (ha jó emlékszem 5000 forintért) és ha beteszek egy tölthető elemet, kijelzi a töltöttségi állapotát. A töltést azzal kezdi, hogy teljesen lemeríti az elemet, illetve a töltés végén automatikusan kikapcsol. És ennél vannak sokkal komolyabb készülékek is.


Csináljatok nekem egy ilyet, ennek örülnék (ha gondolod, privátban megbeszélhetjük):


[link]

2015. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!