Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell szilikonozni?

Hogyan kell szilikonozni?

Figyelt kérdés
A laminált padló és a szegélyléc találkozásánál szeretném kiszilikonozni a hézagot. Az oké. hogy kinyomom pisztollyal, de az istennek sem tudom utána letörölni a felesleget.
2015. okt. 22. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

azt a hézagot nem szabad kinyomni, mert ha kinyomod akkor nem tud dilatálni a laminált parketta.

és akkor szépen fel fog púposodni ott ahol nincs rajta bútor.


egyébként a szilikonozást úgy kell csinálni, hogy a megfelelő mennyiséget felhordod a kívánt helyre, majd szappanos vizet csinálsz, és kézi permetezővel (lehet egy sima ablak mosós "spricnis" falkon is) lepermetezed, majd szilikon lehúzóval lehúzod.

vagy újjal, de én inkább valami szilárdabb dolgot javaslok, mert újjal nehéz lehúzni szépen, az csak a profiknak megy.

egy öngyújtó alja is megteszi, azt szép íves, én húztam már le azzal szilikont mikor nem volt kéznél gyári lehúzó.

a felesleg a szappanos víz miatt nem fog oda tapadni ahová nem kéne.

ezt minden esetben így szokás csinálni.

2015. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ujjal sose húzd, mert nem lesz szép. Faragj ki egy fából egy darabkát, sima legyen és csúszós. Én mosogatószeres vízzel szoktam lepermetezni kihúzás előtt.
2015. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én kanál nyelével.
2015. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tiszta(nem vizezett) mosogatószerrel bekened a hüvelyk ujjadat és ezzel elhúzod. Letörlöd az ujjad..újra bemosogatószerezed..újra húzni a szilót,,ezt ismételgetni.

Próbáld ki,

így csinálja az általam ismert összes burkoló,és vizes.

2015. okt. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én "kontárként" simán le tudtam húzni ujjal, annyi a titka, hogy az ujjat is tisztogatni és spriccelni kell szappanos vízzel.
2015. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szilikon nem fogja meg a parkettát, mert egyszerűen el fog válni tőle. Csak akkor tudná megfogni, ha a fal és a parketta közé nyomod
2015. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a mosószeres és szappanos módszer nem jött be!:S Az ujjamról viszont könnyen lejött a szilikon. Próbáltam bekenni előtte is utána is...a szegélyről nehezen jött le így is. Azért kösz a tippeket!:)
2015. okt. 24. 18:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!