Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik fűrészt ajánlott megvenni?

Melyik fűrészt ajánlott megvenni?

Figyelt kérdés

Páromat szeretném meglepni egy láncfűrésszel. Most mindegyik akcióba van, de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb. Mondjuk a Husqvarna kicsit nagyobb teljesítményű, de én nő lévén nem igazán értek hozzá. Legfőképpen téli tűzifa darabolásra ill. bokor irtásra lenne használva. Köszi a válaszokat!

A kinézett gépek: [link]


[link]


[link]


2015. szept. 25. 18:25
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:
100%
szerintem is a husq a befutó,árban is legjobb a 3 közül
2015. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Stihl gyengébb és drágább is .
2015. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. szept. 25. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezek közepes árkategóriájúnak nevezhető , alapvetően nem professzionális felhasználóknak készült, könnyű, kis vágásszélességű gépek. Erdőirtásra hosszabb távon egyikük se alkalmas, nem arra készültek. A láncfűrész tipikusan olyan termék, amiből nem éri meg megvenni a noname darabokat, mind a sthilnek, mind a husqvarnának neve van, nem véletlenül. A husi hibája, hogy a gyári láncokat könnyű eltépni, ha megszorulnak, mert nagy rántással indulnak ezek az új fejlesztésű motorjaik (viszont tényleg ügyes kis motorok) , a sthil negatívuma, hogy tényleg nem elégszik meg bármilyen olajjal (mármint a motorba, láncra jó bármi).

Egyik se rossz vétel, de arra számíts, hogy ha 70-80 mázsa méteres tüzifát felvágtok vele, (mármint tölgyet, bükköüt, akácot, mert a nyárfát kettéharapom), és ezen kívül még egy évben tucatnyi alkalommal használják, ezek a hobbikategóriás gépek 7-8 évet fognak bírni, többet nem.

Én is a husqvarnara szavaznék, kb. egyforma képességűek és az az olcsóbb, viszont nem rosszabb.

2015. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Nem lesz vele sok fa vágva, csak amit a körfűrész nem bír el,mert vastag. Erdő irtásra sem készülünk, csak azok a bokrok lennének vele vágva, amit az ágvágó olló nem bír el, de ez sem napi szinten. Mivel az eddigi válaszok a Husqvarna-ra szavaztak, valószínű ez lesz. De azért várom a további véleményeket!
2015. szept. 25. 19:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyártónak kiváló termékei vannak, még ebben a hobbi kategóriában is, ezért nem foglalnék állást típust illetően. A kétütemű motorolajból, előttem írónak reagálva, egyáltalán nem mindegy a husqvarnának sem, hogy milyet használnak hozzá, a motor és a lánc kenésére is ajánlott a gyártó által előírt olajak használata. A felsorolt típusok alapvetően ház körüli kertrendezés, illetve ágfa darabolására alkalmasak. Ha a téli tűzifa vastag ölfa szállítmányként érkezik, az már nagy megterhelés ezeknek a fűrészeknek, akár idő előtt tönkre is mehetnek. Arra a munkára például a Stihl ms230, 231, vagy a Husqvarna 435 modellek, vagy azoktól nagyobbak felelnének meg, de azok sajnos már egy jóval magasabb árkategória. Annyi viszont bizonyos, hogy az általad felsorolt gépek közül is bármelyik tartósabb és megbízhatóbb lesz, mint a barkácsáruházak újonnan használhatatlan gagyi minőségű fűrészei. (pl Strauss, MTD, egyéb mocskok)
2015. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok az előttem megszólalónak ellentmondani, másképpen fogalmazom meg: a sthil igényli a gyári olajat, a husi elmegy jó minőségű bármilyen olajjal. Dolgoztam eleget mindkét cég gyártmányaival, nem is nagyon vennék mást, esetleg még makitát.
2015. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves Büdös Nyúl, abban viszont én értenék egyet veled, hogy elsősorban ez a kettő gyártó jutna nekem is eszembe, ha saját részre szeretnék fűrészt vásárolni, illetve a Makita/Dolmar gépek, ha mindenképpen egy harmadiktól kellene fűrész.
2015. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A Husqvarnát vedd olcsóbb mint a Sthil és nagyobb a teljesítménye. Nekem is Husqvarna van csak nagyobb , kiváló gép .
2015. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyiket se!


vegyél Stihl ms170-et 57 ezer október 30-ig.

Lácnfűrész 180 ezertől kezdődik. A legolcsóbb stihlt kell megvenni és felfogni hogy 3x jobb mint a tesco-s piacos gépek de 3x szarab mint mondjuk ahonnan indul egy lácfűrész. Egy fűrész Stihl MS261-től indul.


Hidd el nekem van mindkettő és én mindenkinek azt mondom akinek nincs sok pénze vegyen egy 170-est és 5 év mulva lecseréli...

2015. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!