Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell egy ágyat összesze...

Hogyan kell egy ágyat összeszerelni?

Figyelt kérdés

Házilag szeretnék egy ágykeretet összeszerelni és arra gondoltam, hogy szinte minden eszközünk megvan rá, csak gyalult fát (bükköt) kellene szerezni valami fűrésztelepen.


Viszont némileg kevésbé vagyok jártas abban, hogy az ágy deszka elemeit hogyan érdemes összekötni és rögzíteni.


Pl: egy széles deszka lábakból meghosszabbított fejvéget középen is összeköti 2-3 deszka (rá párhuzamosan), na de azt hogyan lehet megoldani? Marással?

Vagy milyen megoldást szoktak erre alkalmazni?


[link]


Gyakran látom, hogy valami kis fém szerkezettel szokás pl a bútorlapos ágyak egymással derékszögben találkozó elemeit összerögzíteni, de azt hogyan hívják?


[link]


Van esetleg valahol egy cikk, ami ezzel a témával foglalkozik?



2015. szept. 6. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

L vas.


De lehet csapolással, marással és úgy nevezett "keksz"-szel, ami egy ovális falap, ami csapként viselkedik, bemarják az ellentétes részét, lehet a hagyományos fatipli, lehet csavarozni, de bemész az IKEA-ba és megnézed milyen megoldásokat használnak, vannak ötletes fémcsapok, amik félfordulattal zárnak, nem tudom mi a hivatalos neve.


Vagy bemész másik bútorboltba és megnézed. Meg lehet sufni tuning módon is csinálni, de a bútorasztalosság mégis csak egy szakma, nem csak úgy fogom és összeszögelek két fadarabot.


Nem árt tudni, hogy a tömör fa nagyon drága, pl tölgy, dió stb.

Csak azért mondom, hogy nehogy rácsodálkozz, nem fogod kihozni tízezerből.

2015. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
még egy kis asztalnál se elég 4 láb meg egy fedél ha azt akarod hogy ne imbolyogjon, ágyat meg főleg nem lenne egyszerű jó erősre összerakni
2015. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!