Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 16 éves fiú vagyok és már nem...

16 éves fiú vagyok és már nem él az apukám, segítene valaki elmagyarázni, hogyan kell összeszerelni ezt-azt az otthonunkban?

Figyelt kérdés

Anya sem tud nagyon szerelni és szeretnék neki segíteni, mert ha polcot kell felrakni,vagy egy asztalt összszerelni, akkor olyan kínos mindig a szomszéd segítségét kérni aki nem is szívesen segít...

szeretném én megcsinálni ezeket csak nem tudom hogyan kezdjek neki.

Elmagyarázná valaki? Milyen egy "alap" barkácskészlet?

Főleg polcot szeretnék felrakni, asztalt és széket összeszerelni meg könyvespolcot a húgom szobájába.


2014. szept. 16. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Falra felszerelni valamit, az falfúrót igényel. Persze nem mindegy, hogy tégla vagy beton a fal. Téglafalhoz legolcsóbb a 3 élű falfúró, amit egy megfelelő nagyságú kalapáccsal ütögetve és közben fogatva, megfelelő méretű lyukat lehet a téglafaléba készíteni. Abba egy alkalmas méretű műanyag tiplit kell betenni (ha az ember ideálisra törekszik, akkor begipszeli) majd egy megfelelő méretű csavarral felerősíthető a tárgy. Írásban nagyon nehéz ezeket a dolgokat részletesen elmagyarázni, úgyhogy az lenne a legjobb, ha valami megbízható férfiember mellett "kitanulnád" a dolgokat. Mert itt nemcsak szerszámokról, hanem tervezésről, anyagok tulajdonságáról, munkamódszerekről, fogásokról is van szó. Ezernyi apró mozzanat, amit ha egyszer lát az ember, esetleg manuálisan tapasztal is, akkor az felér ezer oldal átolvasásával.
2014. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
84%

Szia!


Aranyos vagy :)

Én sem értek nagyon hozzá, lány vagyok, de szerintem neten biztos lehet találni ezt-azt erről is, nézelődj. :)

2014. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kell először is egy kis "józan paraszti ész", hogy elhatározd, meg tudod oldani a problémát. Mivel magadnak készíted, ezért nem kell mindennek tökéletesnek lennie, elég, ha használható. (ha látod a hibáját, később majd ki is tudod javítani.)

Alap szinten kell pár csavarhúzó (lapos és keresztfejű), fogók (kombinált, oldalcsípő), kalapács, villáskulcsok, néhány bútorhoz imbuszkulcs.

Polc felrakáshoz egy egyszerű fúrógép, megfelelő fúrószárak fémhez, fához, falhoz (kivéve a panelbeton, oda izmosabb gép kell), csavarok tiplik.

A bútorokat össze tudod "legózni", pláne ha van hozzá szerelési útmutató, legfeljebb elsőre nem az jön ki, mint amire gondoltál :)

Aranyszabály: ha valami nem megy, nem szabad erőből-idegből megoldani, meg kell keresni az okát, hogy mi gátolja a megoldást.

Dióhéjban ennyi, ha kell konkrét segítség, nyugodtan írj rám.

2014. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


[link]


Érdemes ezt is átolvasni, az alap szerszámgépekhez. Hasonlóképp kezdtem én is, bár nekem maradtak szerszámaim édesapámtól.



A szerszámokon kívül érdemes egy alap pozdorjacsavar szettet beszerezni. Az obiban egy 480db-os henger most 990Ft. Mellé egy műanyag dűbel szettet is érdemes beszerezni, ezzel a falra rögzítést jórészt megoldottad. Ilyen hengerben lehet kapni szöget is, így azzal is el leszel látva.


A metrikus csavarokat úgy érdemes felhalmozni, hogy ha valamiből pl csak egy darab kell, akkor veszel 10-et anyával, alátéttel.


Ha az anyagiak nem úgy engedik, akkor a speciálisabb szerszámokat csak akkor vedd meg, ha szükség van rá.


Egyébként a végén ha valaki rákap az ízére, szépen lassan lesz egy kiváló műhelye :) Ha konkrét kérdésed merül fel, rám is nyugodtan írhatsz.

2014. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:
100%

Először is: tényleg nagyon aranyos vagy :)


A konkrét kérdéshez: sok minden kellhet hozzá, jó munkát csak jó szerszámokkal lehet végezni, de azért nyilván elsőre nem kell nagyobb összeggel beruházni mindenfélére.

Nekem sem tanította meg senki sajnos, de azért mára meg-megcsinálgatok jó pár dolgot. Néha elrontom, akkor káromkodom és újra csinálom. Egyszer csak jó lesz :)

Ha egyre többet csinálsz ilyesmit, akkor egyre jobban fog menni.

Az előttem lévők jól elmondták, hogy mik az alap dolgok. Azzal egészíteném csak ki a listát, hogy a munkavédelemre figyelj oda: védőszemüveg, védőkesztyű, esetleg füldugó (filléres dolgok ezek, viszont a szemed világa nem az).

A lényeg fejben van: ha nem adod fel és odafigyelve csinálod a dolgokat, akkor nem lesz baj. Légy kitartó és ellenőrizd a munkát, ha kész. Az elsőnek, az ágyad fölé felfúrt polc alatt csak akkor aludj, ha előtte jól megrángattad és fent maradt :)

A gázhoz ne nyúlj, a villannyal meg nagyon vigyázz. Legyen fázisceruzád és csapd le a kismegszakítót (most nem földelés kialakításáról meg lakás átvezetékeléséről beszélek, hanem pl egy kapcsoló vagy konnektor cseréjéről). Komolyabb villanyszerelési munkát csak szakember csináljon!

Mielőtt csinálsz valamit, kérdezz. Google, youtube, gyakori segít :)

2014. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Szuper! A neten itt is és gugli is kereshetsz kérdezhetsz sacc bármit. Vannak általános oldalak ahol sokm inden fentvan, keress rá 'barkácsolás' pl. Vagy egy egy konkrét dologra pl 'polc felszerelés'. Aztán ott a Youtube magyarul és angolul is érdemes. Amibe ne fogj bele az a gáz szerelés, kényes és cikis. Érted nyilván. Esetleg elektromos villany dolgok is még ilyenek. Amúgy megtalálsz mindent interneten. Én úgy szoktam hogy rákeresek elsőre magyarul és elolvasok vagy 5-10 leírást. Utána angolul is ugyanezt. Majd Youtube magyar/angol. Ebből szedem össze gyakorlatilag az összes és legjobb munkamenetet és egyebet.
2014. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ja látom - alap barkács készlet mi legyen? Szerintem elsőre ne ruházz be mindenféle szerszámokba mert amikor kell valamihez valami meg tudod venni. Csak hogy ne vásárolj össze "fölösleges" dolgokat. Pl facsavart elvuileg rogyásig vehetnél mindenféle vastagságban és hosszban, de minek ha abból majd csak 4-5 méret lesz megfelelő ahhoz amihez kell. Szerszám már mehet. Mindegyikre keress rá vagy itt is jöhet... hogy milyet érdemes megvenni, mert a legolcsóbb csavarhúzók olyan lágy anyagból vannak hogy hamar szétmegy a feje, ez csillagcs.-nál gáz, egy lapos fejűnél még után lehet csiszilni csiszolóvásznon is. Csavarkulcs készlet is alap de trükkösen árulják mert sok készletben nincs benne minden méret csak kettesével (pl 2-es, 4-es, stb). Inkább a kis méreteket vedd otthonra és teljes sort. Sniccer olcsó érdemes egyből egy kis doboz pót pengét is venni, az se drága és úgyis fogy. Derékszögnek ilyen kialakítást javasolnék mert tudsz 45fokot is jelölni vele és talpasan is használhatod:

[link]


Ez pl csak talpas felfekvés de a közepén nincs 45fok:

[link]


Mérőszalag is olcsó jobb ha egyből legalább 5m-est veszel, az is kb 500Ft. Abból olyat ami cak centiméter jelölésű, van inch/cm is de nálunk fölösleges. 5 m-eseel már kisebb szobát is tudsz mérni.


Ami biztos hasznos lesz.

- csillag csavarhúzó

- sima csavarhúzó

- csípőfogó

- kombinált fogó

- csavarkulcs készlet

- sniccer

- mérőszalag

- derékszög

- vízszintező

- 1-2 lap csiszolópapír

2014. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Előbb elnéztem. Ennél a derékszögnél nincs 45 fok:

[link]

2014. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Polc felrakásához meg egyből kell vízszintező.
2014. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

bocs a pongyola fogalmazásért

"csavarkulcs készlet"

* villáskulcs készlet

2014. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!