Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik gyalut vegyem meg? ...

Melyik gyalut vegyem meg? Skil 1558AA vagy Einhell RT-PL 82

Figyelt kérdés

Hobbi barkács célokra otthonra. Egyenes felületeket gyalulni, sarkokat lekerekíteni.


[link]


[link]


2015. aug. 11. 12:48
1 2
 1/11 anonim válasza:

Az einhellel mint márka, még bajom nem Volt.

Mondjuk a skil-lel Sem. Én az erösebbiket választanám, a mélység is nagyobb. Több a lehetöséged.

2015. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Einhellre valamivel nagyobb teljesítményt írnak, elvileg tud hornyot is, mégis a skil drágább... talán a megfordítható penge lehet az előnye...?
2015. aug. 11. 13:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a Skilt választanám.A márkának már nagyon régóta neve van .Barkácsra meg minek nagy teljesítményű .Az Einhell gépek,sövényvágó,kézi körfürész nagyon gyorsan megadták magukat .
2015. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ekkora gépekbe mind 82 es forditható pengék vannak .
2015. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor már ezt is tudom. Akkor a teljesítmény, meg a horony a különbség.
2015. aug. 11. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tudom, hogy másabb árkategória, de messze magasabb minőség az Einhell és a Skil gyaluknál. 3 év garanciával. A csapágyazások, hajtószíj, késpenge, kapcsoló, szénkefe, állórész, forgórész mind megegyezik a hasonló méretű Makita gyaluval, csak a gép külső design-ja egyszerűbb egy kicsit. Viszont nem nyolcvanötezer, mint a Makita ugyanekkora ipari, kék masinája. Érdemes ezen is elgondolkodni, ha megbízható, pontos gépet szeretnél.

2015. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából egy cég adná ajándékba, csak választanom kellene, a fenti kettő fér bele a keretbe, illetve még kettő olcsóbb a kérdésben említetteken kívül. Ezek:


[link]


[link]


Én igazából előtetőt, komposztálót, kocsibeállót ilyesmiket csinálnék alkalmi jelleggel, szóval tényleg csak barkács célokra.


Úgy egy-két napon belül el kellene döntenem melyiket kérem.

2015. aug. 12. 08:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Zöld Extol felejtős, nem véletlenül árulják annyiért. Az Einhell a legszimpatikusabb számomra. Nagyobb motorteljesítmény (850 Watt) kisebb fordulat (15000/perc) miatt esélyesbb, hogy tovább fogja bírni, mint a Skil a 600 Wattal és a 17 ezres fordulattal. Ezen kívül én úgy látom, hogy az Einhellnél állítható mélységű falc gyalulási funkció is van, a Skilen nincs.
2015. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, mégiscsak a skil és einhell között kellene választani és így van ezek az előnyök amit írsz az einhell javára.


A Skil -hez írják, hogy vannak V alakú hornyok a lapjában, a sarkokat könnyebb lehet leszedni vele, az einhellnél ezt nem írják, de más oldalakon találtam képeket amin úgy látszik azokon is van ilyen.


Végül is nekem több einhell kisgépem is van, sarokcsiszoló, körfűrész, hegesztő, akkus fúró (már a piros), eddig még mind működik. Persze nincsenek agyon használva.


Állítólag az újabb gépek már pirosak azok erősebb kivitelűek, a sárga meg valamilyen más márkanéven van már... ezt pontosan nem tudom.


Skil gépem még sose volt, barkácsáruházban láttam már, de sose használtam. Lehet jó, nem tudom.

2015. aug. 12. 12:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyflexből van kék színű Einhell. Még jópár éve vidéki helyszínen dolgoztunk, gerendákat kellett lecsiszolni egy autóbeálló építéséhez, és szénkefés lett a nálunk levő Makita gép, a társaság másik fele pedig máshol dolgozott, és náluk volt a másik gépünk. Akkor vettem gyorsan a helyi műszaki boltban egy kék Einhellt, mert csak annyi pénz volt nálunk, hogy nem tudtam komolyabbat venni, illetve felesleges lett volna, mert odahaza volt szénkefe, amit beledobtunk a Makitába, és az is tökéletesen működik azóta is. Nos, ettől a kis Einhell géptől nem vártam volna, hogy ennyit ki fog bírni, mert ez már kb négy éve volt, és azóta is dolgozunk vele, csiszolunk, vágunk, tetőfedéskor cserepet szabunk gyémántkoronggal, ami nem kis porterhelést jelent, de megy még szépen. Azóta én nem nézek annyira ferde szemmel az Einhell gépekre.
2015. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!