Zártszelvényből szeretnék kétszárnyas nagykaput készíteni lehetséges?
A helyes sorrend pedig: a 90 fokra fűzött sarkot belül végighegeszted, inkább kicsit csípős áramerősséggel, inkább megszaggatva az ívet (használj fejpajzsot és nyugodtan támaszd ki az elektródát a kesztyűs bal kezeden!), mindig a gázzárványok "kipöffenésére" várva (gyakorlás hulladékon!!!). Kézmelegre hűlés után szöget és hosszokat mérsz, ha minden jól ment, visszakalapálod a szögelhajlást kb. negyedével (tehát 3/4-ére). Kívül is meghegeszted ellenkező irányból kezdve, majd kézmelegre hűlés után meggyőződsz róla, hogy 0 közelébe állt vissza. Ha jelentős eltérés van, megjegyzed, és aszerint kalapálsz majd többet vagy kevesebbet az első varrat után. Nyilván ezt a hibát is kinullázod kalapáccsal, aztán jöhetnek az oldalsó varratok, szintén ellentétes kezdési iránnyal. Ott már kicsi hiba lesz, elég a végén ütni rajta.
Ha nem használsz el egy elektródát, jó lesz a maradék szebben fűzni a következő varratot, és a kicsi, könnyen kiköszörülhető hibákat kijavítani. És igen, a merevítőket érdemes hosszabbra szabatni és inkább kézzel beilleszteni.
Legjobb, ha előtte összeszoksz a géppel és az anyaggal. Szabass 45 fokban 10 vagy inkább 15cm hosszú darabokat, és hegessz kis kereteket vagy cikkcakkokat, hogy megtanuld a külső él, az oldalsó tompa és a belső sarok közti különbséget, és hogy találkozz a lehetséges hibákkal, és minimum kijavítani (kiköszörülni vágókoronggal hasonlóra, mint a hegesztetlen, és újrahegeszteni, csak így érdemes) tudd egy elfogadható szinten. Meg persze a kis túláram és szaggatott íves megoldás, meg a vízszintes varratpozícióra törekvés fontos lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!