Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kisfiam szobájában a falat...

Kisfiam szobájában a falat szeretném kidekorálni. Valami mese figurákra gondoltam. Temperát használhatok, vagy az teljesen kilőve?

Figyelt kérdés
Milyen módszerrel lehetne ezt megoldani? A kézügyességem nem éppen fényes, de nagyon szeretnék valamit.
2010. febr. 3. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! A nagyobb barkácsok festékosztályán találsz színezőpasztákat, flakonban is. Néhányszáz forint, mérettől függően és azt akár töményen (ha erős szín kell), akár fehér festékkel higítva (világosabb árnyalatért) akár egymással keverve (kevert színekért pl. zöld, lila, stb.) is használhatod. Így elég pirosat, kéket, sárgát, feketét (szürkéhez, és a kontúrokhoz) venni, meg egy kisebb kiszerelésű fehér falfestéket, ebből minden színt ki tudsz hozni.

Először halványan rajzold fel a falra grafitceruzával a képet és csak utána kezdj a festéshez! Mindenképpen vízbázisú festéket használj, az nem büdös, vízzel higíthatod munka közben és ha lecseppen is könnyebben feltakaríthatod. Az Obi sajátmárkás színezői pl. nagyon jók erre a célra, és igazán nem drágák. Jó munkát!

2010. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2010. febr. 3. 13:42
 3/13 anonim ***** válasza:
[link] Kicsit drága, de szép. :-)
2010. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hűű itt is vannak szép dolgok köszi!
2010. febr. 3. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
projektorral diavetítővel kivetited a falra, és körberajzolod, utána pedig kifested:)
2010. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is jó ötlet. De lehet ilyet elkezdeni temperával?
2010. febr. 6. 13:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia .en sem tudok ugyesen rajzolni,megis szabad kezzel sikerult felrajzolnom a fiam kedven figurait a falra...meg magamat is meglepve.

En temperaval festettem ami ragasztos volt eredetileg,igy nem kopik es ha az 1 eves kisfiam meg akarja szeretgetni Fulest nem lesz kek tole.



[link]


[link]

2010. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kislányunk szobája az alábbi linken található figurákkal van dekorálva és eddig még mindenki csodálata. Ő pedig imádja őket.


www.mesedekor.hu


Sok sikert. És amúgy szerintem a temperában semmi mérgező dolog nincs, hiszen gyerekek dolgoznak vele az iskolában is.

2010. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szép a kicsi szobája. Azt nem igazán értettem, hogy temperával festetted ami ragasztós volt, az mit jelent? Ez a hungarocelles megoldás is igazán szép. Én valami ilyesmire gondoltam eredetileg.

[link]

Ilyet lehetne temperával elkezdeni?

2010. febr. 7. 11:31
 10/13 anonim válasza:

Ha a temperát tojásfehérjével kevered akkor nem lehet feloldani többé vizzel. ilyet lehet venni is úgy hivják hogy Pannokolor tempera de ha megveszed a sima temperát és tojásfehérjével kevered akkor olcsóbban megúszod. Evvel lehet falra festeni. Elég csak alapszineket venni (sárga,kék,piros,fekete, 2 db fehér, mert ebből kell a legtöbb ha élethűen akarod és nem motivum formában).



sárga+piros=narancs

piros+fehér=rózsaszin

kék+sárga=zöld

piros+fekete=barna

piros+kék=lila


Sok sikert!

2010. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!