Burkolohabarcs helyett használhatok falazohabarcsot? Nem lényeges a höszigetelö képesség
Burkolóhabarcs= csemperagasztó
Falazóhabarcs= falazásra használható habarcs
Nem érdemes falazóhabarcsot használni, mert a falazóhabarcs sokkal több homokot tartalmaz, mint a csemperagasztó. A csempe megmarad a falon, de rövid időn belül (1 max. 1,5 év) le fog hullani a csempe, rajta a habarccsal. A falazóhabarcsnál a homok és a nagyobb kavicsok miatt nem tapad olyan jól a csempéhez.
Mindenképpen csemperagasztót javaslok, persze ez attól is függ, hogy hova lesz a csempe/járólap rakva. Oldalfalra (legyen kül- akár beltéri)-> fagyálló csempragasztó (pl. Soriton Plusz, Cimsec, Murexin, Mapei, stb), járólapra (kültéren fagyálló flexibilis, beltéren flexibilis). Flexibils azért kell, hogy bírja a burkolón való járást, illetve -padlófűtés esetén- a hőtágulást.
A hipermarketekben található (Obi, Praktiker, Baumaxx, stb) burkolatragasztókat nem javaslom, mert igaz, hogy olcsók, de közel sem biztos, hogy megfeleő paraméterekkel rendelkeznek. Remélem sokat segítettem.
#4-es: általában ez pont fordítva van.
Tehát a falazó erősebb mint a vakoló.
Zsákos anyag esetén több márkánál kipróbáltam.
Saját keverés esetén vakoló habarcs készítésekor a mész puhítja.
Szabály, hogy a faltól távolodva a felszín felé puhább, vagy legfeljebb olyan erősségű legyen, mint az alatta levő réteg.
Írt a 4-es egyéb hülyeséget is.
Az előkevert, port formájában forgalmazott habarcs mitől lenne rosszabb, mint amit te a helyszínen kikeversz?
Nyilván, ha nem megfelelő arányban adsz hozzá vizet, vagy nem tartasz be egyéb utasításokat, akkor nem fogja kívánt eredményt hozni. Amúgy bármikor adhatsz ehhez is cementet, ha erősíteni akarod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!