Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kell engedély az előtér...

Kell engedély az előtér beépítéséhez újra, ha már egyszer adtak? Végülis csak átalakítanám.

Figyelt kérdés

Amikor a házat vettük, úgy lehetett átminősíteni állandó lakhellyé nyaralóból, ha lesz zárt előtér a bejáratnál.

Összetákoltunk egyet, elfogadták.

Most szeretném mutatósabbra beépíteni, ehhez kell engedély, vagy nem?

És ha még a területe is nőne olyan értelemben, hogy ezáltal a szuterénba is le lehessen jutni zárt részben, az már újonnan történő beépítésnek minősül? Végülis eleivel is így kellett volna, csak "jófejek" voltak és elfogadták, hogy be lehessen költözni.


2010. jan. 28. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem mert ha kiadták az engedélyt akkor már mindent lehet csinálni, csak meglegyen a szomszédhoz a tűzvédelmi távolság, tehát a kötelező méter amit el kell hagyni a szomszédtól.
2010. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak felújítanád, nem kellene. De ha már megváltozik kívülről, akkor kell. Tehát ha máshova mennek a falak, új ajtó vagy ablak van, vagy akár régieket áthelyezel, akkor kell. Elég egy rosszakaró szomszéd... :(
2010. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kell. Akkor kell építési engedély, ha tartószerkezet megváltozik. Vagyis ha már a meglévő fal anyagát "kicseréled" már kell.Keress egy építész tervezőt és ő megmondja h milyen tipusú engterv kell. Persze engedély nélkül is meg lehet építeni, de akkor kockáztatod az építési bírságot. Ennek összege az engedély nélküli teljes (!) építményrész (tehát nem csak az engedély nélküli bővítés) alapterülete szorozva 140.000 Ft-al.
2010. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
végülis a tartószerkezet vas, arra tennénk osb-t és kivülre szigetelést, szóval nem változik a tartószerkezet, és ha a területét nem növelem mégsem, akkor ezek szerint nem kell engedély?
2010. jan. 29. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint akkor is kell, mert a tartószerkezet megváltozása alatt nem önmagában a tartószerkezet átalakítását hanem annak teherváltozását is értjük. Itt a burkolás változásával a tartószerkezet terhekése változik.


DE! Mindennapi építéshatósági gyakorlat szerint ha az alapterület, a tetőrorma (az épület tömegalakítása, a nyílászárók, áttörések helye (szerkezeti megjelenés) nem változik, akkor az esetek 95%-ban nem kérnek építési engedélyt.


Ha későbbiekben mégis kérnék ezt - feltételezve hogy a külső megjelenés csak a burkolatban változott) - akkor kerestek egy felelős műszaki vezetői jogosúltsággal vagy tartószerkezeti tervező/szakértő jogosúltsággal rendelkező embert, aki utólag kiadhatja azt a véleményt, hogy a tartószerkezet és annak terhelése nem változott. De ezt csak mint végső kiskapunak szoktam alakalmazni.

2010. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmi csináljad nyugodtan! Nekem azt mondta aki átjött venni a házat (Aki adta a lakhatásit ha ő elmegy akkor bármit csinálhatok a házon utána már) Nem fognak rájönni! Egyik ismerősőm vett egy házat és belülről teljesen szétverte a válaszfalakat radiátorokat kiszedte szerelvényeket stb.. Szerinted kért hozzá engedélyt?
2010. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző komntre csak annyit, h az "így szokták" és az "így kell(ene)" között órjási a különbség. persze mindenki eldöntheti h mit kockáztat, és "amíg nincs baj addig nincs baj" mint szokták mondani:)

jelen esetben pedig nem egy belső átalakítsáról van szó, amiket addig tényleg nem vesz észre a kutya sem, amíg nem kell valamiért hivatalos épenget kérni.

2010. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg áttetsző hullámos akármivel van burkolva. Szóval látszana a különbség, mivel most tök kócerájos, és le lesz szigetelve, de mivel ezt a hullámos akármit nem lehet szigetelni, ezért kell vmi, amire szigetelünk. HÁtha ebbe belekötnek, nincs igazság:-)
2010. febr. 3. 10:33
 9/9 anonim ***** válasza:
a hivatalosat már leírtam, most a praktikum. nem tudom hol van ez a ház, de ha ez egy kisebb település érdemes bemenni önkoriba megkérdezni, hogy építéshatóság hogy áll a helyzethez. amikor éphatos voltam egy kis településen, akkor ilyenre aszontam h csinálják ha várhatóan a szomszédok em fogják bejelenteni az építést. mert ha bejelenti valaki, akkor hivatalból kell eljárni. de akkor még mindig ott van a szakértői vélemény, h nem okozott teherváltozást az építés.
2010. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!