Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kell e engedély? Bővebben lennt.

Kell e engedély? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Adott egy melléképület, fél méterre a háztól, tégla alapja van (egyébként góré). Ezt kiszeretnénk pofozni, de annyiban változtatnánk, hogy hozzáépítenénk a ház falához, tehát az egyik oldala elmozdulna. De a másik 3 alap az ugy ahogy megmarad. A téglát visszaépítenénk bele, csak használhatóbb melléképület lenne belőle. Ehhez mennem kell engedélyekért vagy megcsinálhatjuk, mint "felújítás"??
2011. febr. 7. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel az önkormányzatot és kérdezd meg. Én úgy tudom kell engedély minden tégla épület meg változtatásához.
2011. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kell engedély, de nem az alap megváltozása miatt, azzal nem lesz semmi csinálva, azért kell az engedély, mert megváltozik az épület, jellege, tehát nem a régi állapotára állítjátok vissza, hanem hozzáépültök stb..

Önkormányzat , jegyző,de szerintem építésügyi hatóság,elöszőr menjetek az önkormányzatra ott megmondják, hova kell bejelenteni!

2011. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nem csak a téglaépületekhez kell építési engedély!

Meg nem mindig kell az építési e.van mikor elég a bejelentési kötelezettség!

Ha alapjaiban nem változik az építendő"objektum"

akkor te megcsinálod ahogy szeretnéd, kimennek ellenörizni és ha ugy itélik meg jóváhagyják,vagy magát az épületet, aplaliban történő változtatás esetén a tervrajzot!

2011. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*alapjaiban
2011. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végülis változni fog, mert egy romladozó góré volt, aljában állatokat tartottak. Félméterrel arrébmegy, meg rendesen be lesz vakolva, elviselhetőbb melléképület lesz belőle.

Jó lenne ha elég lenne a bejelentés, mert igazából ha egyik oldalról nézzük, akkor egy melléképületet felújítunk. Ha jól emlékszem a tervrajzon sem az volt hogy góré hanem melléképület. De ez csak halványan rémlik. Bejelentés az azt jelenti, hogy bejelentem hogy fel akarjuk újítani? És akkor jönnek megnézni, hogy miből mi lesz?

2011. febr. 7. 16:23
 6/17 anonim ***** válasza:

Sajn ez másképp van,mint gondolod !!!

SEMMI más NEM számít,csak az,hogy milyenek a szomszédok,milyen viszonyban vagy az önkormányzati képviselővel,jegyzővel,...polgármesterrel !

Majd ha 40(50)-nel kezdődik az életkorod...rájössz!

2011. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én a legrosszabbra gondolok, vagyis a legnehezebbre :(meg hogy többe kerül maga az ügyintézés engedély meg ami kell mint maga az épület. Csak reménykedem hogy mégis van egyszerűbb út...

De akkor írd le kérlek hogy hogyis van ez.

Egyedül nevelem két kicsi gyermekem, nem akarom, hogy a kőműves meg mindenki átvágjon, és pórul járjak, hogy mégis így vagy úgy kellett. Ezért bújom előbb a netet, aztán megyek személyesen is érdeklődni, csak ahhoz kell némi szervezés. Bár lehet ha üvöltő gyerekekkel megyek be az önkormányzathoz hamarabb végzünk :)

2011. febr. 7. 18:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja az kimarad szomszédokkal nincs gáz (legalábbis eddig nem volt), semmilyen viszonyban nem vagyok semmilyen hivatalnokkal. Akkor már megoldott lenne az ügyem :)
2011. febr. 7. 18:09
 9/17 anonim ***** válasza:
PONT akkor nincs megoldva !
2011. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Alapja van?Van!!!

Akkor semmiféle engedély nem kell neked, semmiféle hatóságtól sem!

A kutya nem fog vele foglalkozni, mint ahogy eddig sem!

Ha a ház lesz a 4.oldala még akkor sem!

Senki nem fog belekötni!

Kérdezz rá, ha akarsz, de ha közművek (viz, villany,gáz,csatorna) nem lesz benne, akkor nem kell semmi hozzá!

De gondolom eddig sem volt benne semmiféle közmű, mert góréba minek???

Ha villanyt akarsz, akkor old meg hosszabítóval, és nem kell a macera!

Tehát alap nem változik,közművesiteni nem akarjátok,nem lakórésznek szánjátok, akkor semmi nem kell hozzá,a cementen,homokon, kavicson, vizen,betonkeverőn kivűl!

Minden jót!

2011. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!