Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elfagyhat télen a hűtőszekrény...

Elfagyhat télen a hűtőszekrény? Falba építhetem így? Szigetelés?

Figyelt kérdés

Tervezünk vásárolni egy hűtőt. A helyiség, amelyben lesz, egy egysoros téglafallal van elválasztva a fűtetlen, szigeteletlen kamrahelyiségünktől, amely nyáron jó hűvös, de télen úgy tudom nem fagyveszélyes, de ebben nem vagyok biztos.


A tervem az, hogy a téglafalból kivágom a hűtő méretét, és belehelyezem, majd körbenyomom óvatosan pur-habbal.


Majd a falat kívülről le fogom szigetelni EPS-el tulajdonképpen.


Előnyök:

A hűtőszekrény kevesebb helyet foglal majd a konyhában (szűk térről beszélünk) és télen (nem fagyasztó) gazdaságosabb használatra számíthatunk.


Hátrányok: lehetséges, hogy a hűtőszekrény működését negatívan befolyásolja, hogy hideg térben van, így lehetséges, hogy a fagyasztó része például nem fog fagyasztani. Esetleg meghibásodik az egész szekrény.


Aggódom még a penész, rossz hőhidak miatt is, ámbár a szekrény maga is szigetelt.

Jogos az aggodalmam, vagy működőképes a megoldás?


2014. aug. 5. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" Ha az érzékelő mondjuk úgy van beállítva, hogy a normál hűtőtér hőfoka 4-8 fok között legyen, és te mondjuk huzamosabb ideig egy 2 fokos helyiségben használod, előfordulhat, hogy nem érzékel hűtési igényt, és a fagyasztó tartalma is +2 fokos lesz éppúgy mint a normál hűtőtér hőfoka. (Azaz a fagyasztó leolvad.)"


Ezt így -kategorikusan- nem lehet kijelenteni!

A hűtő termosztátja a belsejében levő hőmérsékletet érzékeli, semmi köze a környezetének a hőmérsékletéhez!

Amennyiben a szekrény szigetelése megfelelő.

2014. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Látom magas labdát dobtam fel.

Egyenlőre ott akadtam el, hogy az árukereső oldalakon, illetve pl az extrem digital weboldalán nem egyértelmű, hogy mely szekrényük kétkompresszoros. :(


A penészről, hőhídról nem beszéltünk. A kamra egyébként nem egy normál kamra, hanem egy a házból kívülről megközelíthető sufniféleség. Rágcsálók is megjelennek időnként, félek, hogy tönkretehetik a hűtőszekrényt.

2014. aug. 6. 16:16
 13/14 anonim ***** válasza:

Jézusom #11-es, nem hiszem el, hogy nem érted...

A sufni hőfoka 2 fok.

Akár milyen jó a szekrény hőszigetelése, előbb utóbb bent a normál hűtőtérben is is 2 fok lesz.

Ezt a 2 fokot érzéli a hűtő belsejében levő érzékelő.

Szerinted elindítja a hűtést 2 fokon?

2014. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Igen, valóban magas a labda, mert van egy kolléga, aki mindenkinél okosabbnak képzeli magát (sőt, lehet, hogy valóban okos is) csak hát a fizika alapjai nincsenek meg a tarsolyában.

A hőhíddal kapcsolatban is reális a kétely, mert a hűtő legkülső fémburkolata hőhíd lesz a kamra és a konyha között, szóval páralecsapódás a konyhai oldalon valószínű. Mondjuk purhabbal tervezted kifújni a hézagot, a purhabon még sosem láttam penészt, de nem mondom, hogy lehetetlen. A mágneses ajtózáró gumigédereken már láttam penészedésre utaló fekete foltokat régebben. Mostanában már úgy tudom, hogy a modern készülékeket úgy csinálják, hogy a meleg gázt körbevezetik itt, ahol rácsukódik az ajtó - éppen a páralecsapódás megekadályozása végett. Hisz a fémburkolat a hűtőből kifelé is hőhíd...

A kamra ajtaját azért annyira megcsinálnám, hogy rágcsálók ne tudjanak közlekedni, és a hűtő jó meleg motorja feletti kondenzvíz elpárologtatóba fészket rakni :-)

2014. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!