Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti tudtok, vagy csináltatok...

Ti tudtok, vagy csináltatok már abszolút házilag elemet vagy akkumulátort?

Figyelt kérdés

Csak azt írjátok meg, hogy tudtok, vagy már csináltatok-e!


Kérem, olyanok írjanak, akik hajlandók privát levelet is fogadni.

Köszönöm.



2014. jún. 24. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudok is, meg csináltam is.
2014. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szintén
2014. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2-esnek:

Esetleg meg le tudnad ide irni kommentbe, hogy az, amit csinaltal/el tudsz kesziteni, milyen anyagokbol van/volt, es mik a meretparameterei?

Tehat pl. Mit hasznaltal elektrolitnak, hany szazalekos oldatot, mit hasznaltal anodnak/katodnak, mekkorak voltak a lemezek meretei, mekkora volt a taroloedeny, stb.

Ilyesmiket meg le tudnal ide irni?


(bocs az ekezetekert, csak most egy okos(kodo) telefonrol tudok irni)

2014. jún. 25. 12:53
 4/6 anonim válasza:

Próbáld ki azt, hogy egy kólás vagy sörös dobozba öntesz sima csapvizet és sót. Elkeverés után a fém dobozon mérheted a negatív töltéseket, pozitív pedig a bele helyezett vezeték lesz. A legjobb a réz és cink kombináció, de két fém vezetékkel is működik, meg mondjuk műanyag vödörrel. (elektrolit lehet: ecet, citromlé, sós víz, sósav, erősen savas lefolyó tisztító)


Esetleg ha tudsz angolul, vagy csak szeretnéd látni videón a dolgot: [link]


[link]


"cola can battery, can battery" ezek a varázs szavak!


Saját tapasztalat: 1 sörös dobozzal nem tudtam egy led-nek elég energiát adni, de a mérő műszert sikeresen megmozgatta :)

2014. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


Talán valami erősebb savval, megfelelő elektrolittal több energia kihozható egy ilyenből, nem?

2014. okt. 11. 13:53
 6/6 anonim válasza:

Igazából én is nemrég kezdtem tesztelgetni, de elméletben igen. Érdemes több cellát összekötni. Soros kapcsolásnál a feszültség nő, ha pedig párhuzamosan kötöd össze, akkor több ideig bírja majd, a feszültség pedig marad az alap. (Feszültség=hány volt-ot tud leadni.)


WIKI: "A gépkocsikban ún. savas ólomakkumulátorokat alkalmaznak, melyek névleges cellafeszültsége 2V. Az általánosan használt 12 V-os akkumulátor 6 darab, sorosan kapcsolt cellát tartalmaz."


"Az ólomakkumulátor lemezekből, ólomból, ólom-oxidból, továbbá 35%-os kénsav és 65%-os desztilláltvíz oldatból áll (ill. több egyéb elemből, amelyek pl. a savsűrűséget befolyásolják). Ezt az oldatot elektrolitnak nevezzük, ez indítja be a kémia reakciót, amely elektronokat hoz létre. Amikor az akkumlátort savsűrűség-mérővel tesztelik, gyakorlatilag az elektrolitban jelen lévő kénsav mennyiségét mérik. Amikor a mért érték túl alacsony, az azt jelenti, hogy a kémai folyamat, amely elektronokat állít elő, alacsony intenzitású. Szóval hová lett a szulfát az elektrolitból? Az akkumulátor-lemezeken pihen, s ha újratölti az akkumulátorát, a szulfát visszatér az elektrolitba. "


[link]

2014. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!