Ti tudtok, vagy csináltatok már abszolút házilag elemet vagy akkumulátort?
Csak azt írjátok meg, hogy tudtok, vagy már csináltatok-e!
Kérem, olyanok írjanak, akik hajlandók privát levelet is fogadni.
Köszönöm.
#2-esnek:
Esetleg meg le tudnad ide irni kommentbe, hogy az, amit csinaltal/el tudsz kesziteni, milyen anyagokbol van/volt, es mik a meretparameterei?
Tehat pl. Mit hasznaltal elektrolitnak, hany szazalekos oldatot, mit hasznaltal anodnak/katodnak, mekkorak voltak a lemezek meretei, mekkora volt a taroloedeny, stb.
Ilyesmiket meg le tudnal ide irni?
(bocs az ekezetekert, csak most egy okos(kodo) telefonrol tudok irni)
Próbáld ki azt, hogy egy kólás vagy sörös dobozba öntesz sima csapvizet és sót. Elkeverés után a fém dobozon mérheted a negatív töltéseket, pozitív pedig a bele helyezett vezeték lesz. A legjobb a réz és cink kombináció, de két fém vezetékkel is működik, meg mondjuk műanyag vödörrel. (elektrolit lehet: ecet, citromlé, sós víz, sósav, erősen savas lefolyó tisztító)
Esetleg ha tudsz angolul, vagy csak szeretnéd látni videón a dolgot: [link]
"cola can battery, can battery" ezek a varázs szavak!
Saját tapasztalat: 1 sörös dobozzal nem tudtam egy led-nek elég energiát adni, de a mérő műszert sikeresen megmozgatta :)
Köszi.
Talán valami erősebb savval, megfelelő elektrolittal több energia kihozható egy ilyenből, nem?
Igazából én is nemrég kezdtem tesztelgetni, de elméletben igen. Érdemes több cellát összekötni. Soros kapcsolásnál a feszültség nő, ha pedig párhuzamosan kötöd össze, akkor több ideig bírja majd, a feszültség pedig marad az alap. (Feszültség=hány volt-ot tud leadni.)
WIKI: "A gépkocsikban ún. savas ólomakkumulátorokat alkalmaznak, melyek névleges cellafeszültsége 2V. Az általánosan használt 12 V-os akkumulátor 6 darab, sorosan kapcsolt cellát tartalmaz."
"Az ólomakkumulátor lemezekből, ólomból, ólom-oxidból, továbbá 35%-os kénsav és 65%-os desztilláltvíz oldatból áll (ill. több egyéb elemből, amelyek pl. a savsűrűséget befolyásolják). Ezt az oldatot elektrolitnak nevezzük, ez indítja be a kémia reakciót, amely elektronokat hoz létre. Amikor az akkumlátort savsűrűség-mérővel tesztelik, gyakorlatilag az elektrolitban jelen lévő kénsav mennyiségét mérik. Amikor a mért érték túl alacsony, az azt jelenti, hogy a kémai folyamat, amely elektronokat állít elő, alacsony intenzitású. Szóval hová lett a szulfát az elektrolitból? Az akkumulátor-lemezeken pihen, s ha újratölti az akkumulátorát, a szulfát visszatér az elektrolitba. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!