Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fábol okos dolog pc házat...

Fábol okos dolog pc házat csinálni?

Figyelt kérdés

szeretnék fából pc házat..már el is kezdtem...

mert a fa nagyn jó hőszgetelő(megtartja a meleget..)

szerintetek okos dolog a fa pc áz?


2010. jan. 1. 18:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nem, mert megtartja a meleget!
2010. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Ha a pc ház PC ház, azaz számítógépház, akkor nem okos dolog, de attól még működhet.

1. Azért készül fémből, mert az árnyékolja a külső elektromágneses zavaró mezőket (lásd Faraday-kalitka).

2. "jó hőszgetelő(megtartja a meleget..)" ez is hátrány, mert a hűtésről kell gondoskodni, nem a melegről.


Előnye lehet: érdekesség, kisebb zaj, olcsóság, könnyű alakíthatóság.

2010. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
megfelelő szellőzés és semmi gond nincs belőle.googleban rengeteg kép van meríthetsz néhány ötletet is.
2010. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

ötletnek nem rossz, de előbb gondoskodj az árnyékolásról: a belső felületre lehet valami fémlapot tenni [pl. ilyen öntapadós izé, mint amit pl. üvegre lehet tenni, és úgy néz ki tőle az alak, mintha tejüveg lenne... azaz ilyen fémmatrica-szerűség... nem tudom jobban megfogalmazni...], és ügyelj arra, hogy a levegő elöl menjen be és hátul ki - ez lesz a hűtés.

és az se árt, ha leszedhetők az oldalak, bár remélem, ezt nem kell külön mondani :D


egyébként ha a dolog hasznosságát nézzük, akkor ez a dizájnon kívül csak a zajcsökkentés miatt lenne jó, de azt meg egy vastagabb fémházzal is meg lehet oldani.

azt viszont nem vitatom, hogy baromi jól nézhet ki :D

2010. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ragasszál rá fa -imitáló fóliát, ami passzol a bútorhoz.
2010. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát azért lesz ott majd 1-2 probléma az alkatrészek rögzítésével. Nem lesz például egészséges, ha a viszonylag kicsi csavarok (alaplap, winyók) kifordulnak a fából a maguk által vájt 3 mm hosszú menetből.
2010. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Néhány példa, ötleteket merithetsz


[link]


[link]

2010. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen konfigod van, milyen alaplap, milyen proci, milyen hőmérsékleten van most.

Ventik, videokártya, proci, ha minden nagyon okés, akkor talán megcsinálhatod.


Én csak egy pvc lapot raktam a pc házamba belülre, hangszigetelésnek, de már attól is melegebb lett.


Azért fém a ház, hogy jól leadja a hőt, (hűtőborda)

Szal nekem meleg a pc teteje így simán is, amikor meg raktam bele pvc-t, akkor felment vagy 80 fokra :)


Attól még próbálkozhatsz, csak figyelj a szellőzésekre, nehogy túlmelegedjen.

2010. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2010. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
a háznak pont az a lényege, hogy ne tartsa meg a meleget, mert miért is lenne jó, ha elolvad az alaplapod, vagy bármi más?
2010. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!