Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 380V-ot szeretnék. Kérelmezni...

380V-ot szeretnék. Kérelmezni kell vagy a villanyszerelő megoldja?

Figyelt kérdés
Külön vezeték kell és külön óra kell a házba vagy ugyanarról megoldható amiről a 220V működik? Egy 380-as konnektor kéne legalább a villanyóra szekrénybe.

2014. febr. 22. 15:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy banális, de lehet, hogy nálam csak 1 fázis van és ezt abból gondolom, hogy áramszünet (fáziskimaradás?) idején nálunk teljesen kimegy a villany, a szomszéd házak némelyikében meg helyenként van.


Jön a kútásó és neki kéne a 380, gondolom a villanymotorhoz, ami nem mehet félgőzzel, mert a fejére esik az 50 kiló iszap vödröstül. A szomszéd sosincs itthon még fél napokat sem, kunyerálni meg nem is szeretek semmit. Így vagy marad az aggregátor napi 7e Ft benzinért szakaszosan működtetve, vagy ha lett volna alternatíva, akkor csináltatok véglegesen 380-at legalább a villanyóra szekrénybe. Úgy látom köztes megoldás nincs. Azt reméltem van valami mobil transzformátor ami átalakítja nekem a 220-at, de akkor meg ezek szerint a teljesítménye csak fele lenne a gépeknek.


Így már rögtön egy 30-assal több lesz a kútásás, annyiból reméltem, hogy lehet valamit ügyeskedni villanyszerelésileg.

2014. febr. 23. 10:55
 12/13 anonim ***** válasza:
Menj oda a villanyóraszekrényedhez és nézd meg hány megszakító van és hány amperes(ek),utána tudok tanácsot adni.
2014. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezzel semmire nem mész, ha feltranszformálod. Az áramerősség és a feszültség szorzata adja ki az elektromos teljesítményt. Ha megemeled a feszültséget az rendben van, de a biztosíték nem fog átengedni több áramot ami kiadná a teljesítményt. Nem a feszültség a lényeg.
2016. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!