Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szabályos hőpajzs, hőgömb,...

Szabályos hőpajzs, hőgömb, vagy fűthető ruha télre gázpalackkal házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kép:

[link]


Mióta jön a hideg, de főleg egy jó hideg szeles nap óta gondolkozom a következőn:

Egy áttetsző, de enyhén vastag fóliából hegesztett (fóliahegesztővel) jó nagy félgömb, amely két rétegű. (olyan 2 méteres) (ezt önmagában kihívás összerakni)


Egy kis félkilós zselés akku.

Egy turista gázpalack.

2 liter víz. Egy duplafalú edény, és egy kis 12 voltos szivattyú, pár méter szigetelt cső.


Ebből állna a rendszer.

Először felfújnám a gömböt (felfújható lenne, de lehet, hogy kinyitható, és esernyőből csinálnám, de egyben felfújhatóra, gömbszerűre.


A gömbön belül, főleg a levegőző részen de körben szilikoncsőben forró víz futna, és kívülről egy közepes méretű turista palack fűtené a vízet, amit a szivattyú körbekeringetne a csőben.


Ha jól veszem ki, végeredményként kapnék egy két, háromszemélyes fűthető gömböt, amibe be lehetne ülni mondjuk egy hosszabb téli túra közepén melegedni... talán még a kabát, pulóver is levehető lenne.


Esetleg vészhelyzet esetére is jó.


Vagy kevesebb vízzel közvetlenül ruhát is lehetne vele fűteni. Nem tudom mennyi szufla van egy gázpalackban de azt tudom, hogy egy hétvégi házat egész hónapban lehet egy 11 kilóssal fűteni. tehát egy fél kilós valószínűleg 48 óráig biztosan fűtőképes, ráadásul a vízet nem kell túlforralni! (a palackot nem a gömbben helyezném el)


És nem :D nincs kocsim, és tényleg meg akarom csinálni. (de kocsiba se lenne rossz mint állófűtés)


2013. szept. 29. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

"Egy áttetsző, de enyhén vastag fóliából hegesztett (fóliahegesztővel) jó nagy félgömb, amely két rétegű. (olyan 2 méteres) (ezt önmagában kihívás összerakni)"


Szerintem nem igazán, de egyszerűbb venni egyet:

[link]

Mire felfújjátok a tajgán, már melegetek is lesz!

:D



A többi meg nettó baromság szerintem: a cucc lenne minimum 20 kg, és a 2 liter víz meg semmire se elég.


Szerintem.

2013. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, ez így nem működőképes. Annál is inkább, mert a víz és közötted lenne egy nagy légtömeg (gömb belseje), kívül meg semmi szigetelés a külvilág felé. A turista gázpalackodból egy órán belül kifogyna a nafta, aztán még 5 perc és kihűl a víz is, olyan gyorsan leadná a hőt a külvilág felé, főleg hidegebb időben.


Ha valahogy belső fűtést alkalmaznál, és inkább két légrétegűre (három anyagrétegűre) csinálod a gömböt, akkor már talán el lehet maszatolgatni vele egy éjszakán át. De akkor is akadnak bőven problémák.


2 méter átmérőjű gömbnek cirka 4 m3 a térfogata. Egy tüdővel nagyjából két liter levegőt tudsz belefújni, és kábé 5 másodpercig tart egy belefújás. Vagyis ha egyedül fujkálod, akkor a 4 m3 levegőt nagyjából fél óra alatt tudnád felfújni. A gond az, hogy ilyen teljesítménnyel 30 másodperc után elszédülsz az oxigéntöbblettől, tehát inkább egy bő óráig, vagy még tovább tartana a gömb felfújása. Szóval vészhelyzet esetére valamiféle kompresszort, vagy minimum egy kézipumpát is magaddal kéne vinned, különben használhatatlan a koncepció.


A másik dolog, hogy 4 m3-ben hermetikusan ücsörögve egyedül is elhasználod az oxigént kábé egy óra leforgása alatt. Utána ki kéne üríteni a gömböt, és friss levegővel feltölteni, és azt utána fel is kell még melegíteni. Szóval mire végre belangyosodik a levegő, már mászhatsz is ki belőle, hogy újra lecseréld, különben megfulladsz benne. Ha meg szellőzőt használsz, akkor megint ott vagyunk, hogy a turista gázpalack egy-két óra alatt kifogy, mert a gömbön kívüli környezetet fűtöd vele.


Nem, szerintem ez a féle megoldás nem igazán életképes, valószínűleg ezért nem is nagyon alkalmazzák sehol.

2013. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem egy sátor és egy ilyen fűtővel jobban jártok. Persze szellőztetést biztosítani kell. Egy 5kg-s palackkal 38 órát lehet elméletileg kifűteni, és a sátor+fűtő+palack+cső+reduktor együtt max 10kg. És nem kell mókolni, fujdogálni.

2013. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, no és mi a helyzet az ugyanilyen elven fűtött ruhával? :)
2013. szept. 29. 13:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Hu, a sátorfűtőket én is néztem. Az igazán profik levegőt melegítenek fel, egy csövön bemegy, a másikon ki (be a sátorba) a palack és az égéstér pedig kívül van elhelyezve.
2013. szept. 29. 13:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokan nem értik, hogy két rétegűt szeretnék.
2013. szept. 29. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Rajzold le.
2013. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!