Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Natúr bútorlapot hogyan lehet...

Natúr bútorlapot hogyan lehet lefesteni falfestékkel?

Figyelt kérdés

Egy szekrényt barkácsolok, és azt szeretném, hogy az ajtaja ugyanolyan színű legyen, mint a fal.

Natúr bútorlapom van (műanyag bevonat nélkül), és egy sötét dulux festékem, ami falon nagyon jól fed.


Hogy lehetne szépen felvinni? Simán ráfestem? Valami alapozóval? Ragasszak rá tapétát, vagy valami kartont?


Még sosem csináltam hasonlót, úgyhogy bármilyen ötlet vagy tapasztalat jól jönne.



2013. szept. 11. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Az idióta festőknek ez sosem okoz problémát. Minden összekennek ami az útjukba esik. Neked ajánlom, hogy ragassz rá valami olcsó fűrészporos tapétát, vagy csak sima papírtapétát, arra aztán kenhetsz bármit.
2013. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sanyimester ***** válasza:
53%

Először Trinát alapozó (fára), utána glettelni, csiszolni, és mehet rá a festék.

Viszont, ha sima forgácslap, akkor az élét több sorral kell glettelni. Általában 2 komponenses autójavítót használnak ide üvegszál nélkül.

2013. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1- es miért nevezel bárkit is idiótának, amikor magad is hü lyeségekre buzdítod a kérdezőt?
2013. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot a festékszaküzletben. Vannak olyan festékek, amelyek tapadnak a bútorlap műanyaggal bevont felületére. Majdnem minden festékgyár készít ilyent. A festéküzlet tud ajánlani ilyen festéket, sőt be is színezi a falfestékednek a színére, Ha nem akarsz színes festéket venni, akkor vegyél fehéret, és azzal kend át. Száradás után már átfestheted Duluxal.
2013. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem műanyag felületű. Nyers pozdorjalapot vágatok, ami nincs bevonva.


A tapéte miért hülyeség?


A dulux festékhez azért ragaszkodnék, mert egyrészt kéznél van, másrészt pont olyan (lesz) a fal is.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. szept. 12. 11:15
 6/6 hellomoncsi válasza:
Szia! Nagyon kései válasz, de Dulux festékkel szerintem lehet festeni. Én rengeteg bútort festettem vele, ill. más falfestékkel, igaz, főleg fa bútorokat. Nézz rá 'festettládafia' blogomra! Mona
2020. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!