Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútorlapot át lehet festeni?

Bútorlapot át lehet festeni?

Figyelt kérdés

Van egy polc sorunk ami zöld , ez nem illik sehova,azonban ha fekete lenne ,remek hasznát vennénk a nappaliba.

Gondoltam öntapadós tapétával bevonom.De ha lehetne festeni az még jobb lenne.

Jelzem csak egy háziasszony vagyok , lehet butácska a kérdés.



2013. márc. 14. 09:27
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
87%
Akkor bízzál a nők türelmében és válaszd a tapétázást, mivel a festékek nagy része a műanyagokra nem tapad megfelelően! Talán van egy két spéci anyag, ami használható, de annak az ára is olyan, hogy abból több réteg tapétát is meg tudsz vásárolni! Ráadásul a takarítást is ki kell bírnia, ha a tapéta megsérül, legfeljebb lecseréled, a festés javítása nem ilyen egyszerű!
2013. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Átlehet festeni .A festendő felületet kell megfelelően előkésziteni .
2013. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg kell csiszolni és már mehet is a festés.
2013. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Épp ugyanerre készülünk szombaton. :)


Alaposan le kell smirglizni a felületet, portalanítani, mi a Trinát aqua color vízbázisú zománcfestéket választottuk. Nem kell alapozó, 1 L 3000 ft, ez 10 nm felületre elég.


Velúrhengerrel szépen lefesthető a felület. A trilak oldalán van videó is róla!

2013. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ez a lesmirglizés nem hangzik jól ..

esetleg ha csinálod nem készítenél pár fotót? persze csak nem tartalak fel vele

köszönöm mindenkinek a segítséget.

a férjemnek szeretném felújítani , a modelljeinek

2013. márc. 14. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogsz egy dörzspapírt, és megcsiszolod a felületet mindenhol úgy, hogy ne maradjon sima, hanem rücskös legyen, amire tapad a festék. Veszel zománcfestéket (én selyemfényűt ajánlanék, mert a fényes az túl fényes :D), kis szivacsos bútorfestő hengert nyéllel és kis műanyag tartóval, amibe a festéket öntöd. A festékboltos eladó mindenben segíteni fog. :)

Szerintem két réteg elég lesz. Vékonyan fesd, nehogy megfolyjon. Ne ijedj meg, ha felbuborékosodik, mikor hengereled, mert azok elsimulnak majd. Ja, és pormentes helyen csináld. Menni fog! :)

Szintén háziasszony, aki sok bútort lefestett már. :D

2013. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A hó miatt elmarad a festegetés, és az ünnepek miatt valószínűleg a költözés utánra marad. Mi gyerekbútort újítunk így fel. De nem felejtelek el, hozok majd fázisfotókat ha megcsináljuk!


Az előttem szóló jól leírta, így kell csinálni! :) Ezekkel lehet beltéren is festeni, mert nem büdös (állítólag!)! :)

2013. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!