Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A meg tudná-e nekem írni...

A meg tudná-e nekem írni valaki a Legrand villanykapcsoló vezetékeinek a bekötését?

Figyelt kérdés

[link]


Ugyanis ennél a kapcsolónál nem tudom hova kell a földelést bekötni.


2013. aug. 16. 22:03
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
ezt kérhetném még egyszer nagyobban?
2013. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:

VillanyKAPCSOLÓNÁL sehova. A konnektort kell földelni, a kapcsolót nem. Azzal zárlatot csinálsz.

A kapcsolót az izzóval (csillárkapcsolónál az izzókkal) SORBA kell kötni.


Inkább kérj meg valakit, aki ért hozzá, mielőtt agyonvág a villany, vagy leég a ház.

2013. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sehova
2013. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen céllal szeretnéd Te a földelést rákötni a kacsolóra? Hozzá se nyúlj inkább ha azt se tudod melyik vezeték mit csinál az árammal! A linkelt képed pedig olyan pici, hogy nem lehet kivenni, hogy milyen típusú, de inkább el sem mondanám.
2013. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor miért van a villanykapcsolónál földelő kábel ? Nem vagyok egy villanyszerelő zseni : ) de ez nekem is fura .Már kötöttem be kapcsolót és még itt vagyok :)

Kösz az eddigi válaszokat!

2013. aug. 17. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem ismeri itt senki, hogy futnak nálad a vezetékek. Például nálam a kerti lámpához úgy fut, hogy a kapcsolónál ott a fázis, a nulla és a védővezető is. A kapcsoló megszakítja a fázist és a nullát is, és van benne egy plusz bekötési pont, ahol össze lehet kötni a két védővezetőt.


De honnan tudja bárki is, hogy ez hogy van megoldva nálad? Láttam én már zöld-sárga, és piros vezetéken is fázist...

2013. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem, bár túl kicsi a kép, hogy ebben sehová. Vannak kapcsolók, amikben vannak csak kötés céljára csavarok, de ez nem olyan. A védőföldelést megszakítani SZIGORÚAN TILOS!!! Ha a 65-ös dobozban már ott van a zöld-sárga vezeték, akkor a kapcsoló mögött kell megkötni, vagy veszel olyan kapcsolót, aminek van csak kötésre (tehát nincs hozzá rendelve a kapcsolón belül érintkező) való csavarja. De úgy látom nem értesz hozzá, inkább bízz meg egy szakembert, mert egy vezeték elkötésével nagy kárt tudsz tenni, és ha elkötöd a védőföldelést akár csak egy hellyel is, megölhetsz valakit. Ne spórolj! Vil. szer.
2013. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző. Van, hogy az amatőrök a zöld-sárga vezetéket használják a kapcsolt fázisnak. Lehet, hogy valójában nálad az nem védővezetőként szolgál, hanem a fázis továbbítására a lámpa, vagy armatúra felé. Vigyázz, mert becsapós lehet!
2013. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Már kötöttem be kapcsolót, és itt vagyok". Ez olyan, minthogy a szomszédom futott már át kocsi előtt, amíg egyszer ott nem maradt az úton letakarva... Az, hogy kötöttél már be kapcsolót, az nem azt jelenti, hogy be is tudod kötni helyesen.
2013. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!