Mi a teendő háború kitörése esetén?
Persze, mert ha nagy b.azdmeg van akkor már nem úgy zajlana egy háború mint "régen".
Egy igazi háború ma már arról szólna, hogy ki nyomja meg előbb a nagy piros gombot... Az ellen meg felesleges is védekezni.
Tessék, az Örs Vezér terén pl:
Ez a légvédelmi próba kutyafasza a 87-eshez képest, ez csak 1 db sziréna kipróbálása. Akkor a város összes szirénája egyszerre szólalt meg 1 percig, valószínűleg központilag vezérelve, itt meg egy 1 sziréna 10 mp-ig amit akár egy rossz tini is bekapcsolhatott. Elég nagy különbség feelingben. Rákosszentmihályon már nem is hallottuk.
Én azért ha nem is a háborúra, de katasztrófahelyzetre felkészülök annyiból, hogy van száraztészta vagy 3 kiló, 20 ezer forintnyi konzerv, liszt, olaj, tartóstej, cukor, krumpli a pincében. Van kút, tüzifával lehet vizet melegíteni (csírátlanítan), 1 nap alatt át lehet állni vegyestüzelésre is.
Anak idején azok fáztak rá jobban, akik a front elől elhúzódtak, elmenekültek (lásd Drezda bombázása). Akiken a front átment 1-20 nap alatt, azoknak csak a bombázást és az erőszakos oroszokat kellett túlélniük. A mai 16. kerületben kvázi 4 nap alatt lezajlott minden, az állomásokon kívül nem maradtak helyőrségek sem akik zaklatták volna a lakosságot, mentek tovább, lehetett romot takarítani. A mi utcánkban 2 nap alatt lejátszódott minden, hiába cserélt 5x gazdát ez idő alatt. A kaját elásták a kertbe, így ha mázli volt volt mit enni, ha mást nem zsíros kenyeret.
Magyarország elég kiszolgáltatott helyzetben van főleg katonai téren. Az a párezer hivatásos aligha tudna megvédeni egy városkát is ha nem is bombáznák előtte agyon őket és az a 20-30 vadászgép sem okozna túl nagy fejtörést még egy román hadseregnek sem. Az, hogy ezen hivatásos katonák egy része kimegy nemzetközi szolgálatra az annyiból jó, hogy marad olyan akinek van éles körülmények között is tapasztalata, különben már csak nyugdíjas öregapók ropogtattak utoljára géppisztolyt másik ember ellen aki szintén visszalőtt. Ez a 60 év gyakorlatlanság szinte példátlan a magyar történelemben, ami a túlélési esélyeket igencsak lerontja. Még a szerbeknek és a horvátoknak is nagyobb a rutinjuk mind polgári mind katonai szinten. Őket nem kéne tanítgatni.
Az atom ledobásával persze nehéz is lenne szembeszállni, arra meg semmi garancia, hogy mint az USA szövetségesére nem ránk dobja valamelyik félnótás észak-koreai vagy iráni demonstrációs célból. Mondjuk az atombomba a föld felett néhány kilométerrel felrobbantva éri el hatásfoka 100%-át, talajon ez jelentősen lecsökken, vagyis kamionban becsempészve, felrobbantva több ember élheti túl. Amikor nappal az égbolt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!